Akumulator i jego istotna rola w samochodzie

Akumulator to podstawowy element Twojego samochodu. Jest odpowiedzialny za uruchomienie silnika, uruchomienie całej elektroniki i dostarczenie energii do innych systemów. Akumulator może być również wykorzystywany jako źródło energii, jeśli masz problem z elektrycznością w samochodzie. W celu jego zakupu, np. gdy stary wymaga wymiany na nowy, należy zgłosić do sprawdzonego punktu, który dopasuje rozwiązanie adekwatne do naszego pojazdu, jak sklep.prostowniki-akumulatory.pl.

Akumulator to zbiór ogniw, które wytwarzają energię elektryczną poprzez przekształcenie energii chemicznej w energię elektryczną. Ogniwa są połączone ze sobą w układy szeregowe lub równoległe, aby stworzyć wyższe napięcie lub prąd wyjściowy z pojedynczego ogniwa. Samochód może mieć zainstalowany jeden lub więcej akumulatorów w zależności od jego wielkości i przeznaczenia.

Typy akumulatorów na rynku

Najczęstszy typ akumulatora stosowany w pojazdach nazywany jest akumulatorem SLI (rozruch, oświetlenie i zapłon). Ten typ akumulatora wygląda podobnie do dużego prostokątnego pudełka z dwoma zaciskami na każdym końcu. Wewnątrz ma dwa zestawy słupków, które łączą się ze sobą po włączeniu kluczyka. Kiedy prąd przepływa przez to połączenie, uruchamia silnik poprzez włączenie rozrusznika, jednocześnie zapalając światła i zasilając wszelkie inne elementy elektryczne, które w tym czasie potrzebują prądu (np. wycieraczki).

Po wyłączeniu samochodu przestaje on pobierać energię z akumulatora SLI, dopóki nie włączysz go ponownie (lub coś innego nie pobierze z niego energii).

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


17 − czternaście =