Lampy, które sprawdzą się w każdym domu

Dodatkowe źródło światła przydaje się w każdym domu – bez względu na to, ile promieni słonecznych wpada do wnętrz w ciągu dnia. Montowanie żyrandola sufitowego w mieszkaniach wydaje się oczywistością. Istnieją jednak dodatkowe źródła światła, na które warto zwrócić swoją uwagę. Na jakie lampy się zdecydować?

Nastrojowy półmrok w mieszkaniu

W salonach i sypialniach świetnie sprawdzą się kinkiety. Oświetlenie to montowane jest na ścianach, a jego rolą jest delikatne rozjaśnienie przestrzeni. W odróżnieniu od lamp sufitowych, kinkiety nie wprowadzają do wnętrza ostrych promieni światła. Odpowiadają natomiast za nastrojowy, delikatny półmrok sprzyjający atmosferze relaksu i wyciszenia. Jakie modele wybrać do domu? Można zdecydować się na kryształowe kinkiety- światło łamiące się w nieregularnych krawędziach kryształu jeszcze piękniej rozchodzi się po pomieszczeniu. Tego rodzaju modele są dostępne na https://novalamp.pl/kinkiety/kinkiety-krysztalowe. Warto także postawić na nowoczesne formy. Kinkiet o futurystycznym kształcie idealnie wpasuje się do stylowego apartamentu lub przedpokoju.

Już nie kinkiet, a jeszcze nie żyrandol

Zdecydowanie więcej światła do wnętrza wprowadzi lampa podłogowa. To kolejny typ oświetlenia, na który dobrze jest zdecydować się w swoim domu. Lampy podłogowe różnią się od żyrandoli intensywnością emitowanych promieni światła, a także sposobem ich rozchodzenia. Podczas gdy żyrandol oświetla wszystko, co pod nim, lampa podłogowa najczęściej emituje swoje światło w górę. Wprowadza to unikatowy nastrój do wnętrza, jednocześnie pozwalając na swobodne czytanie, czy pracę bez wytężania wzroku. Tym samym ten typ lamp spisze się w pokojach dziennych i domowych biurach.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery + 8 =