Co powinno znajdować się w pokoju gościnnym?

Pokój gościnny zazwyczaj znajduje się na piętrze. Umiejscowienie w spokojnym i cichym miejscu pozwala gościom lepiej odpocząć po podróży i dobrze się wyspać. Komplety wypoczynkowe z funkcją spania to doskonałe meble do tego, by wygodnie położyć gości. W takim komplecie często znajdziemy fotel rozkładany oraz kanapę. Wszystko jest spójne kolorystycznie, dzięki czemu idealnie się ze sobą komponuje. W pokoju gościnnym musi być też stolik oraz szafka nocna. Przyda się też szafa rozsuwana, w której goście mogą swobodnie ulokować swoje ubrania.  

Małe i większe udogodnienia

Lampka nocna to kolejny szczegół, który znacznie uprzyjemni pobyt. Dyskusyjna pozostaje za to kwestia obecności telewizora w pokoju gościnnym. Z jednej strony nie powinien on znajdować się w pomieszczeniu, które służy też do spania ze względu na promieniowanie jakie wydziela jego ekran. Z drugiej jednak strony goście starszej daty mogą być przyzwyczajeni do oglądania telewizji przed snem. 

Łóżko, czy kanapa dla gości?

Pomimo, że w sypialni lepiej postawić łóżko, w przypadku pokoju gościnnego warto pomyśleć jednak o kanapie z funkcją spania. Takie meble są bardziej praktyczne, bo mogą służyć także do wypoczynku w trakcie dnia. Najlepiej wybrać kanapy o niewielkich rozmiarach, które nie zabiorą zbyt wiele miejsca w pokoju. Skórzane obicia nadadzą pomieszczeniu więcej elegancji, a wygodne i komfortowe fotele przydadzą się by wieczorem usiąść z gośćmi przy stoliku. Doskonałe przykłady na to, jak można stylowo urządzić pokój gościnny znajdziemy na stronie: https://bostonsofa.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


9 + 16 =