Co przyda się na biwaku?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając się na wakacje pod namiotem często zastanawiamy się co może się nam przydać. Poza oczywistymi rzeczami typu namiot, materac i śpiwór jest wiele akcesoriów, które potrafią uczynić taki wypoczynek jeszcze przyjemniejszym.

Planując urlop na biwaku należy pamiętać przede wszystkim o dodatkowych źródłach światła. Odpowiednie latarki rozwiązują wszelkie problemy związane z poszukiwaniem zgub w nocy w ciemnych zakamarkach namiotu. Bez światła trudno jest się też poruszać po okolicy w nocy. Latarka jest potrzebna choćby do przygotowania się do snu.

Noże to kolejne akcesoria, bez których na biwak w ogóle lepiej się nie wybierać. Często trzeba skrócić linkę, lub naostrzyć kij, na którym będziemy opiekać kiełbaski przy ognisku. Gołymi rękoma nie da się tego zrobić w żaden sposób. Warto pamiętać, by nóż był ostry i funkcjonalny. W tym celu kupując nóż musimy też wyposażyć się w osełkę, która sprawi, że ostrze będzie zdatne do użytku.

Miniaturowa kuchenka gazowa z kolei jest niezbędna, by rano zaparzyć sobie kawę, do której wielu z nas jest przyzwyczajonych. Oczywiście nie jest to jedyne zastosowanie kuchenki. Możemy niby co rano rozpalać ognisko po to tylko, by zagotować kubek wody, ale jest to trochę jak polowanie na komary z użyciem armaty.

Niezależnie od tego, czy na biwak wybieramy się po to by polować, spędzić odrobinę czasu w naturze, czy też na miłą randkę, zawsze trzeba pamiętać o tym, że na namiocie wyprawa się nie kończy. Bez odpowiednich akcesoriów biwakować się po prostu nie da.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Fakty i mity o koronawirusie
Fakty i mity o koronawirusie
Koronawirus to zagrożenie, z jakim do tej pory ludzkość nie miała do czynienia. Ten nowy wirus, który wywołuje chorobę, jaka […]
Jakie podłogi drewniane wybrać?
Jakie podłogi drewniane wybrać?
Podłoga to duża inwestycja. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią podłogę dla swojego domu i stylu życia. Jeśli chodzi o podłogi […]
Jakie kwiaty na grób wybrać?
Jakie kwiaty na grób wybrać?
Kwiaty na grób powinny być dobrane zgodnie z życzeniem osoby zmarłej. Niektórzy cieszą się z bukietu świeżych kwiatów, a niektórzy […]