Co to są i do czego służą kartonowe standy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obcobrzmiące „standy” to nic innego jak trójwymiarowy nośnik reklamowy, wspierający działania marketingowe. Jest to forma bardzo popularna, skuteczna i uniwersalna w użyciu. Obecnie są one chętnie wykorzystywane, a co za tym idzie często spotykane – w marketach, na wszelkich wystawach i targach, promocjach w centrach handlowych czy salonach i punktach sprzedaży. Displaye tekturowe mogą z powodzeniem pełnić rolę ekspozycyjną czy informacyjną.

Do koloru, do wyboru

Dowolność konstrukcji czyni je oryginalnym sposobem na zaprezentowanie produktu, który przyciąga uwagę. Kartonowe standy są dostępne u producentów w wielu rozmiarach, typach, kształtach, a wytwórcy nie stronią od zamówień indywidualnych. Bardzo ważną rolę pełni przemyślany projekt graficzny z wkomponowanym umiejętnie logo oraz kolorystyką współgrającą z produktem.

Displaye tekturowe można podzielić na kartonowe stojaki oraz opakowania ekspozycyjne, które dają możliwość wielokrotnego użytku jednocześnie pozwalając na prezentację produktu bez wykładania go na regał sklepowy. Można spotkać także konstrukcje, które posiadają dodatkowe perforacje ścianek umożliwiające ekspozycję w formie wiszącej. Jednak najczęstszą postacią jest kartonowy stojak, który świetnie nadaje się do zaprezentowania towarów małych, o niewielkiej wadze.

Skąd taka popularność kartonowych konstrukcji?

Wśród istotnych zalet standów trzeba wymienić lekkość, mobilność i wszechstronność. Elastyczność projektu także nie pozostaje bez znaczenia – display może być mały lub duży, w dowolnej kolorystyce i zadrukowany na wiele sposobów, nie ma też przeszkód by wyposażyć go w elementy 3D czy kieszonki np. na ulotki.

O popularności standów stanowi wiele czynników. Niewątpliwie dużą rolę odgrywa cena, ponieważ koszt ich wytworzenia, ze względu na użyty materiał (tektura) jest niski. Ważna jest także efektywność promocji uzyskana stosunkowo niskim nakładem sił – konstrukcje są proste do złożenia/rozłożenia, materiał wytrzymały i bezproblemowy w transporcie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak najlepiej zautomatyzować sprzedaż w sklepie internetowym?
Jak najlepiej zautomatyzować sprzedaż w sklepie internetowym?
Z roku na rok rośnie ilość zakupów dokonywanych w sklepach internetowych. Trend ten według wszelkich przewidywań nie zatrzyma się szybko, […]
Producenci dobrych butów skórzanych
Producenci dobrych butów skórzanych
Obuwie skórzane wraca do łask. Po wielu latach, gdy klienci wybierali raczej inne rodzaje butów, skóra ponownie zaczyna być w […]
Jak powstaje ekogroszek?
Jak powstaje ekogroszek?
Paliwo, jakim jest ekogroszek, powstaje z węgla kamiennego. Musi się on jednak odznaczać wysoką kalorycznością, żeby nadawać się do wytworzenia […]