Od czego zależy prawidłowy rozwój dziecka?

Czynniki wpływające na rozwój intelektualny i emocjonalny

Największy wpływ na rozwój intelektualny oraz emocjonalny dziecka mają rodzice. Żeby zachęcić malucha do ćwiczenia pamięci i rozwijania nowych umiejętności, warto sięgać po rozwijające zabawki dostosowane do wieku. Dziecko poprzez zabawę uczy się nowych umiejętności. Przykładem zabawek wspomagających rozwój intelektualny są klocki rozwijające logiczne myślenie. Tego rodzaju produkty dostępne są w dobrych sklepach z artykułami dziecięcymi.

Jeśli chodzi o rozwój emocjonalny, zadaniem rodziców jest pokazywanie dziecku, co jest dobre, a co złe. Malec powinien mieć zaufanie do rodziców i wiedzieć, że w razie konieczności może zawsze poradzić się mamy i taty. Warto budować więź emocjonalną z dzieckiem już od najmłodszych lat. Pozwala to zbudować u dziecka poczucie własnej wartości i przyczynia się do prawidłowego rozwoju emocjonalnego zwłaszcza w okresie dorastania.

Jak zadbać o prawidłowy rozwój fizyczny dziecka?

Żeby zapewnić dziecku zrównoważony rozwój, nie wolno zapominać o aktywności fizycznej. Ruch powala nie tylko rozwijać mięśnie, ale także zdobywać nowe umiejętności i poprawiać koordynację. W czasie zabaw na świeżym powietrzu mózg zostaje lepiej dotleniony, co wpływa na jego prawidłową pracę. Żeby zachęcić dziecko do aktywności fizycznej, warto sięgnąć po hulajnogi dwukołowe dla dzieci. Maluchy uwielbiają poruszać się na hulajnogach, dlatego taki sprzęt może być znakomitym pomysłem na prezent.

Jeśli dziecko znajduje się w wieku szkolnym, można pomyśleć o zakupie roweru. Wysokiej jakości rowery dla dzieci 20 cali są do nabycia w sklepach już za kilkaset złotych. Badania pokazują, że dzieci, które spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, rzadziej chorują na grypę, a także różnego rodzaju alergie. Warto stwarzać swym pociechom możliwości do tego, by jak najwięcej się ruszały, przyczyniając się w ten sposób do ich prawidłowego rozwoju.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


12 − 4 =