Czy ceramiczna podłoga to dobre rozwiązanie?

Płytki ceramiczne wbrew pozorom idealnie nadają się na podłogę, ponieważ można je bez trudu dopasować do pomieszczeń urządzonych zarówno w stylu nowoczesnym (np. skandynawskim lub minimalistycznym), jak i klasycznym (choćby prowansalskim lub rustykalnym). Wszystko jest uzależnione od tego, jaki posiadają wzór i fakturę. Warto podkreślić, że dobrej jakości płytki mogą z powodzeniem zastąpić naturalny kamień na tarasie czy drewniane panele w salonie.

Płytki godnym następcą paneli lub kamienia

Pierwszym powodem, dla którego warto położyć płytki ceramiczne na podłodze, jest ogromny wybór tego typu produktów. Na rynku znajdziemy bowiem mnóstwo modeli w stonowanych lub niebanalnych kolorach, charakteryzujących się prostymi albo efektownymi wzorami (na uwagę zasługuje choćby ceramika Cersanit, ceniona w całej Polsce).
Kolejnym atutem płytek jest ich polerowana powierzchnia – stanowią idealne rozwiązanie dla miłośników lśniących podłóg, które skutecznie odbijają oraz rozpraszają światło, rozświetlając w ten sposób całe wnętrze. Ponadto są dobrym wyborem w sytuacji, kiedy nasz salon jest bezpośrednio połączony z kuchnią, bo dzięki ich zastosowaniu podłoga wydaje się jednolita.

Jeżeli jesteśmy wielbicielami drewnianych nawierzchni, ale niekoniecznie przepadamy za ich pielęgnacją i konserwacją (lakierowanie, cyklinowanie itp.), wówczas również możemy z powodzeniem zdecydować się na ceramikę. W sklepach są bowiem dostępne specjalne kafle do złudzenia przypominające wszelkie rodzaje desek. Niepodważalnym atutem płytek jest także ich wysoka trwałość, odporność na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne oraz łatwość w czyszczeniu. Poza tym wiele modeli, np. wchodzących w zakres oferty ceramiki Paradyż, charakteryzuje się doskonałymi właściwościami akustycznymi (wyciszają wnętrze).

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


14 + 11 =