Niekonwencjonalne pomysły na domowe oświetlenie

White leather furniture in elegant modern lounge

Upodobania i wizje upragnione domu użytkowników, sprawiają, że pomysłów na aranżacje jest bardzo wiele. W dużym stopniu sposób na wystrój mieszkania determinuje wybór stylu. Dalsze kroki skupiają się wyłącznie na doboru mebli, dodatków, ale także oświetlenia. Ten ostatni element, wbrew pozorom może stanowić spore urozmaicenie, a nawet pełnić kluczowy punkt danego wystroju. Tych z kolei można przebierać zarówno w typach i rodzajach, jak również w nietypowych projektach, które wyróżniają się wzornictwem, a także zupełnie odbiegającym od standardów pomysłem. 

Czy lampa może być głównym punktem programu?

W zależności od idei, jak i stylu, w którym ma być zaaranżowane dane wnętrze, oświetlenie może odgrywać rolę pierwszorzędną, jak również drugorzędną. Postawienie blisko 2-metrowej lampy stojącej przy sofie, czy małego odpowiednika na biurku może zupełnie odmienić odbiór danego pomieszczenia. Często jest tak ze względu na gabaryty wyposażenia, ale także wyróżniający się design. Do takich egzemplarzy oświetlenia należą modele marki Mooi lampy, przez nich stworzone odwołują się albo do nowoczesnych wzorów albo też motywów zwierzęcych. Możliwe, że niewielu sobie to wyobrażało, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wstawić do eleganckiego salonu majestatycznego konia, z lampą na czubku głowy.

Dla wiernych tradycjonalistów, oświetlenie w domu zazwyczaj kojarzy się z zamontowanymi do sufitu lampionami lub dużymi stojakami z abażurem. Dość oryginalnym w dalszym ciągu pomysłem jest zamontowanie bowiem kinkiety nad łóżkiem czy komodą. W przeciwieństwie do wyżej podanych rozwiązań ten stanowi sporą oszczędność na miejscu, zakrywając wyłącznie niewielki obszar przy ścianie. Ponadto, kinkiety nadają dość umiarkowanym światłem, dzięki czemu nadadzą się w oddaniu spokojniejszego, klimatycznego charakteru w pokoju.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery + dziesięć =