Jak sprawdzić swój poziom języka przed wyborem grupy w centrum językowym?

Wielu obcokrajowców, zanim zapisze się na lekcje języka polskiego – czy to grupowe czy indywidualne – w jakimś stopniu miało już wcześniej kontakt z tymże językiem. Znajomi, praca, czy nawet gazety to sposoby, poprzez które mamy bezpośrednią możliwość szlifowania języka. Ktoś z zacięciem do nauki języków może zacząć sam studiować różne materiały w celu szybkiego opanowania nowego języka. Gdy przychodzi chęć zweryfikowania umiejętności, warto rozejrzeć się za pomocą z zewnątrz i udać się do szkoły, gdzie oferowana jest nauka języka polskiego dla obcokrajowców. Większość z nas wybiera właśnie dedykowane szkoły językowe, które charakteryzują się dużą skutecznością w nauczaniu. Zmotywowani i odpowiednio ukierunkowani lektorzy bardzo umiejętnie zapoznają uczniów tak z gramatyką, jak i fonetyką języka, ubarwiając swoje kursy grami, zadaniami i prezentacjami, które pomagają opanować materiał.

Weryfikacja umiejętności

Do procedury weryfikacji naszych umiejętności najczęściej wykorzystywane są testy wielokrotnego wyboru w formie pytania i trzech odpowiedzi, z których tylko jedna jest właściwa. To dość powszechna i skuteczna forma weryfikacji kompetencji językowych. Jej uzupełnieniem jest ocena umiejętności prowadzenia konwersacji w języku obcym, pisania oraz rozumienia czytanego tekstu.

Na podstawie uzyskanych wyników weryfikuje się poziom kompetencji językowych słuchacza i kontynuuje się naukę na wyższym poziomie.

Pozostaje jedynie wybrać odpowiednią szkołę, a selekcji dokonać można z wielu konkurencyjnych centrów językowych, takich jak podane poniżej: https://learnpolishinwarsaw.pl/.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


siedem − dwa =