Dieta i zdrowy tryb życia – o czym warto pamiętać?

Ostatnie tygodnie utrudniają uprawianie aktywności fizycznej poza domem i zmuszają do spędzania wolnego czasu w czterech ścianach. Stres związany z niepewnym jutrem, ograniczone możliwości wychodzenia w domu, a także brak kontaktu z przyjaciółmi i znajomymi sprawiają, że można łatwo pokusić się o jedzenie kolejnych słodyczy, zamiast pełnowartościowych posiłków. Mimo nowej rzeczywistości należy jednak pamiętać, że istnieją zdrowe i odżywcze przekąski. Jaka zdrowa żywność powinna znaleźć się w naszych domach? Przedstawiamy kilka propozycji, które na stałe trzeba wpisać na listę zakupów.

Żurawina na tysiąc sposobów

Żurawina to doskonała przekąska zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych. Świetnie sprawdzi się jako samodzielny przysmak, ale również dodatek do musli, ciast, a także sałatek czy sosów. Dostępne na rynku żurawiny nierzadko posiadają sporą dawkę cukru. Chcąc zakupić żurawinę, lepiej wybrać niesłodzoną lub słodzoną cukrem trzcinowym. Zdrową żywność w postaci żurawiny bez słodkich dodatków znajdziemy między innymi https://marketbio.pl

Wisienka nie tylko na torcie

Suszone wiśnie to inny przykład smacznej, zdrowej przekąski. Bardzo dobrze smakują samodzielnie, ale także jako dodatek do przygotowanych w domu ciast czy lodów.

Zdrowa żywność daje organizmowi solidną dawkę energii podczas codziennych wyzwań. Kolejna kostka mlecznej czekolady czy wafelek sprawią, że będziemy czuć się zmęczeni i zacznie brakować nam sił. Bakalie, czyli orzechy, migdały czy suszone owoce to nie tylko świetny pomysł jeśli czujemy, że musimy coś przekąsić oraz stały element naszej codziennej diety.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


czternaście − 1 =