Do czego można użyć elektronarzędzi?

Elektronarzędzia powinny się znaleźć w warsztacie każdego majsterkowicza. Jaka sama nazwa wskazuje, są to sprzęty zasilane prądem albo za pomocą wbudowanego akumulatora. Większość z nich charakteryzuje się dużą wytrzymałością i sporą funkcjonalnością, co sprawia, że w znacznym stopniu ułatwiają i usprawniają wykonywanie różnorodnych prac stolarskich, remontowo-budowlanych czy przemysłowych. Na szczególną uwagę zasługują elektronarzędzia Festool, uznawane za ponadprzeciętnie komfortowe w użytkowaniu. 

Wiertarka to urządzenie podstawowe, ale nie jedyne

Jednym z najważniejszych i najczęściej wykorzystywanych elektronarzędzi jest wiertarka, służąca do wiercenia, wkręcania, a także rozwiercania oraz pogłębiania wszelkich otworów – zarówno w drewnie, jak i betonie czy metalu. Wyróżniamy modele udarowe, kątowe, diamentowe oraz tzw. wiertarko-wkrętarki i młotowiertarki. 

Kolejnym znanym typem urządzenia zasilanego prądem jest wkrętarka, stosowana przede wszystkim do wkręcania i wykręcania różnorodnych śrub czy wkrętów. Posiada ona możliwość wymiany końcówek, dzięki czemu można ją idealnie dostosować do własnych potrzeb. Oprócz tego w warsztatach nie obejdzie się bez szlifierek, pozwalających na wygładzanie powierzchni płaskich i cylindrycznych. Na rynku, np. na https://www.twojenarzedzia24.pl/Szlifierki-festool, znajdziemy kilka wersji, w tym m.in. kątową, taśmową, oscylacyjną oraz mimośrodową. Inne popularne elektronarzędzia to:

– pilarki – służące do cięcia czy skrawania materiałów drewnianych i nie tylko

– strugi – umożliwiające łatwą obróbkę drewna techniką skrawania

– frezarki – wyposażone w wiele ostrzy, za pomocą których można skutecznie obrabiać np. gwinty, koła zębate i rowki

– spawarki – stosowane do łączenia poszczególnych elementów z metalu 

– kosiarki ogrodowe – do przystrzygania trawy

– myjki ciśnieniowe – do mycia m.in. samochodu

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


3 × 5 =