Ekologia w domowym oczyszczaniu ścieków – nowoczesne rozwiązania

Nadal w wielu miejscach w Polsce nie ma możliwości podłączenia do sieci wodociągowej. Jeszcze kilka lat temu w takiej sytuacji jedynym wyjściem był montaż szamba. Dziś dużo popularniejszym rozwiązaniem są przydomowe oczyszczalnie ścieków. To nowoczesne i w pełni ekologiczne rozwiązanie ma wiele zalet. Jak działają przydomowe oczyszczalnie ścieków? Kto powinien w nie zainwestować? 

Tanie i skuteczne oczyszczanie ścieków

Każdy dom mieszkalny czy przedsiębiorstwo generuje określoną ilość ścieków. Ich wywóz i oczyszczanie potrafią wygenerować znaczące koszty. Tradycyjne szamba często ulegają rozszczelnieniu co dodatkowo stwarza zagrożenie ekologiczne. Nowoczesna przydomowa oczyszczalnia ścieków to niewielka instalacja, która jest w pełni bezpieczna dla środowiska i pozwala na minimalizację kosztów. Do oczyszczenia ścieków w przydomowej oczyszczalni wykorzystuje się mikroorganizmy, które skutecznie likwidują wszelkie zanieczyszczenia.

Nie ma wtedy potrzeby regularnego wywozu ścieków. Mikroorganizmy likwidują również amoniak i inne związki zapachowe. Dzięki temu odzyskiwana jest w pełni czysta woda, którą można z powodzeniem wykorzystać np. do podlewania trawnika. Więcej o tym zagadnieniu można przeczytać na http://www.ecoinvest.info.pl/oczyszczalnie-sciekow-przydomowe-biologiczne-lipsko/. Wstępne koszty założenia przydomowej oczyszczalni ścieków są nieco wyższe od tych koniecznych do poniesienia w przypadku instalacji szamba, jednak, biorąc pod uwagę praktycznie zerowe koszty eksploatacji, inwestycja szybko się zwraca.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


siedemnaście + 11 =