Czy składanie mebli jest trudne?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy wykańczamy wystrój domu, większość z nas próbuje zaoszczędzić wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe. Jednym z działań, na które nie chcemy tracić pieniędzy, jest składanie mebli. Niestety niejednokrotnie jest to przyczyną nerwów i frustracji. Jak więc sobie tego zaoszczędzić, jednocześnie nie wydając pieniędzy na montaż wyposażenia wnętrz?

Najważniejsze jest przygotowanie

Kupiliśmy łóżko do sypialni w szczecińskim sklepie internetowym i co dalej? Po pierwsze, musimy je przetransportować i wnieść. W przypadku mebli o dużych gabarytach zazwyczaj korzystamy z usług, które oferuje sprzedawca i jest to dobry wybór, gdyż niewielu z nas posiada odpowiedni samochód, a wypożyczenie go prawdopodobnie będzie nieopłacalne. Gdy mebel wyląduje już w naszym domu i rozpakujemy wszystkie jego elementy, może okazać się, że nie mamy odpowiednich narzędzi. Powinniśmy być wyposażenie w klucze imbusowe, śrubokręty różnych wielkości, a najlepiej wkrętarkę – ona znacznie przyspieszy pracę. Śruby i wkręty odpowiednich wielkości są dołączane do paczek. Wiertarka również może się przydać, gdyż wysokie szafy, regały i komody powinniśmy zamontować do ściany. Chodzi tu przede wszystkim o bezpieczeństwo małych dzieci, ale nie zaszkodzi to w przypadku, gdy w naszym mieszkaniu maluchy nie będą się pojawiać.

Dobre towarzystwo

Skręcanie mebli raczej nie jest zadaniem dla solistów. W pojedynkę bez problemu skręcimy mały stolik, czy szafkę nocną, ale w przypadku większych gabarytów będziemy potrzebować pomocy. Znana sieć z artykułami wyposażenia wnętrz wręcz zaleca w swoich instrukcjach, aby poza stosownymi narzędziami zorganizować sobie kompana do pomocy. Nawet jeśli czujemy się na siłach, aby samodzielnie wszystko poskręcać, przyda się pomocna dłoń w regulacji nóżek dużej szafy lub w przestawieniu jej na odpowiednie miejsce.
Może jednak warto zlecić montaż mebli?

Na rynku jest wiele firm, jak np. ta: https://pieknemeble.pl/xenon/, oferujących między innymi montaż mebli. Musimy zawsze ocenić siły na zamiary. Jeśli mamy do skręcenia stół i krzesła, a za ścianą pomocnego sąsiada, to będąc nawet eteryczną, delikatną blondynką poradzimy sobie bez problemu. Jeśli jednak musimy skręcić całe wyposażenie biura dla sporej grupy pracowników to, o ile sami nie zaoferują swojej pomocy, lepiej skorzystać z usług profesjonalistów. Czas to pieniądz, a w tym przypadku oszczędzimy go bardzo dużo.

Skręcanie mebli nie powinno sprawić nam wielu problemów pod warunkiem, że odpowiednio się do tego przygotujemy i mamy w zanadrzu pomocną dłoń przyjaciela. W sytuacji, gdy na polu walki zostajemy sami, a na dodatek musimy kupić cały sprzęt, czasem lepiej schować dumę do kieszeni, a pieniądze, za które mieliśmy kupić wkrętarkę, wydać na odpowiednią usługę. Fachowcy wszystko zrobią za nas, meble poustawiają według naszego życzenia, a w razie potrzeby zamontują niezbędne zabezpieczenia (jak np. wcześniej wspomniane mocowania do ścian). My natomiast zyskamy czas i nie będziemy się musieli denerwować pokrętną instrukcją dołączoną do szafeczki wybranej przez żonę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dbać o kręgosłup przy komputerze?
Jak dbać o kręgosłup przy komputerze?
Pozycja siedząca jest jedną z najbardziej nienaturalnych dla naszego kręgosłupa i wiąże się z ryzykiem pojawienia się różnych chorób i […]
Ubrania, dzięki którym podkreślisz swój styl
Ubrania, dzięki którym podkreślisz swój styl
Własny styl to atut. Buduje się go latami, przez całe życie może też podlegać różnym modyfikacjom. Posiadanie swojego stylu przekłada […]
Biuro – w jaki sposób je zaaranżować?
Biuro – w jaki sposób je zaaranżować?
To, w jaki sposób zaaranżujemy biuro, będzie zależało od kilku czynników. Często pomieszczenie biurowe poza funkcjami typowo administracyjnymi spełnia także […]