Czy składanie mebli jest trudne?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy wykańczamy wystrój domu, większość z nas próbuje zaoszczędzić wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe. Jednym z działań, na które nie chcemy tracić pieniędzy, jest składanie mebli. Niestety niejednokrotnie jest to przyczyną nerwów i frustracji. Jak więc sobie tego zaoszczędzić, jednocześnie nie wydając pieniędzy na montaż wyposażenia wnętrz?

Najważniejsze jest przygotowanie

Kupiliśmy łóżko do sypialni w szczecińskim sklepie internetowym i co dalej? Po pierwsze, musimy je przetransportować i wnieść. W przypadku mebli o dużych gabarytach zazwyczaj korzystamy z usług, które oferuje sprzedawca i jest to dobry wybór, gdyż niewielu z nas posiada odpowiedni samochód, a wypożyczenie go prawdopodobnie będzie nieopłacalne. Gdy mebel wyląduje już w naszym domu i rozpakujemy wszystkie jego elementy, może okazać się, że nie mamy odpowiednich narzędzi. Powinniśmy być wyposażenie w klucze imbusowe, śrubokręty różnych wielkości, a najlepiej wkrętarkę – ona znacznie przyspieszy pracę. Śruby i wkręty odpowiednich wielkości są dołączane do paczek. Wiertarka również może się przydać, gdyż wysokie szafy, regały i komody powinniśmy zamontować do ściany. Chodzi tu przede wszystkim o bezpieczeństwo małych dzieci, ale nie zaszkodzi to w przypadku, gdy w naszym mieszkaniu maluchy nie będą się pojawiać.

Dobre towarzystwo

Skręcanie mebli raczej nie jest zadaniem dla solistów. W pojedynkę bez problemu skręcimy mały stolik, czy szafkę nocną, ale w przypadku większych gabarytów będziemy potrzebować pomocy. Znana sieć z artykułami wyposażenia wnętrz wręcz zaleca w swoich instrukcjach, aby poza stosownymi narzędziami zorganizować sobie kompana do pomocy. Nawet jeśli czujemy się na siłach, aby samodzielnie wszystko poskręcać, przyda się pomocna dłoń w regulacji nóżek dużej szafy lub w przestawieniu jej na odpowiednie miejsce.
Może jednak warto zlecić montaż mebli?

Na rynku jest wiele firm, jak np. ta: https://pieknemeble.pl/xenon/, oferujących między innymi montaż mebli. Musimy zawsze ocenić siły na zamiary. Jeśli mamy do skręcenia stół i krzesła, a za ścianą pomocnego sąsiada, to będąc nawet eteryczną, delikatną blondynką poradzimy sobie bez problemu. Jeśli jednak musimy skręcić całe wyposażenie biura dla sporej grupy pracowników to, o ile sami nie zaoferują swojej pomocy, lepiej skorzystać z usług profesjonalistów. Czas to pieniądz, a w tym przypadku oszczędzimy go bardzo dużo.

Skręcanie mebli nie powinno sprawić nam wielu problemów pod warunkiem, że odpowiednio się do tego przygotujemy i mamy w zanadrzu pomocną dłoń przyjaciela. W sytuacji, gdy na polu walki zostajemy sami, a na dodatek musimy kupić cały sprzęt, czasem lepiej schować dumę do kieszeni, a pieniądze, za które mieliśmy kupić wkrętarkę, wydać na odpowiednią usługę. Fachowcy wszystko zrobią za nas, meble poustawiają według naszego życzenia, a w razie potrzeby zamontują niezbędne zabezpieczenia (jak np. wcześniej wspomniane mocowania do ścian). My natomiast zyskamy czas i nie będziemy się musieli denerwować pokrętną instrukcją dołączoną do szafeczki wybranej przez żonę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak odwapnić ekspres do kawy?
Jak odwapnić ekspres do kawy?
Częste użytkowanie ekspresu do kawy wiąże się z powinnością jego odpowiedniego i dokładnego serwisowania, toteż podstawą za którą powinien się […]
Stylowe lampy do ogrodu
Stylowe lampy do ogrodu
W ogrodzie staramy się stworzyć odpowiednią atmosferę, stąd wiele elementów dobiera się pod kątem estetycznym. Jednocześnie, by zachować jego praktyczne […]
Akcesoria, które przydadzą się każdemu psu
Akcesoria, które przydadzą się każdemu psu
Wszyscy właściciele czworonogów wiedzą, że pełna psia miska to tylko połowa sukcesu. Do pełni szczęścia najlepszy przyjaciel człowieka potrzebuje jeszcze […]