Czy składanie mebli jest trudne?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy wykańczamy wystrój domu, większość z nas próbuje zaoszczędzić wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe. Jednym z działań, na które nie chcemy tracić pieniędzy, jest składanie mebli. Niestety niejednokrotnie jest to przyczyną nerwów i frustracji. Jak więc sobie tego zaoszczędzić, jednocześnie nie wydając pieniędzy na montaż wyposażenia wnętrz?

Najważniejsze jest przygotowanie

Kupiliśmy łóżko do sypialni w szczecińskim sklepie internetowym i co dalej? Po pierwsze, musimy je przetransportować i wnieść. W przypadku mebli o dużych gabarytach zazwyczaj korzystamy z usług, które oferuje sprzedawca i jest to dobry wybór, gdyż niewielu z nas posiada odpowiedni samochód, a wypożyczenie go prawdopodobnie będzie nieopłacalne. Gdy mebel wyląduje już w naszym domu i rozpakujemy wszystkie jego elementy, może okazać się, że nie mamy odpowiednich narzędzi. Powinniśmy być wyposażenie w klucze imbusowe, śrubokręty różnych wielkości, a najlepiej wkrętarkę – ona znacznie przyspieszy pracę. Śruby i wkręty odpowiednich wielkości są dołączane do paczek. Wiertarka również może się przydać, gdyż wysokie szafy, regały i komody powinniśmy zamontować do ściany. Chodzi tu przede wszystkim o bezpieczeństwo małych dzieci, ale nie zaszkodzi to w przypadku, gdy w naszym mieszkaniu maluchy nie będą się pojawiać.

Dobre towarzystwo

Skręcanie mebli raczej nie jest zadaniem dla solistów. W pojedynkę bez problemu skręcimy mały stolik, czy szafkę nocną, ale w przypadku większych gabarytów będziemy potrzebować pomocy. Znana sieć z artykułami wyposażenia wnętrz wręcz zaleca w swoich instrukcjach, aby poza stosownymi narzędziami zorganizować sobie kompana do pomocy. Nawet jeśli czujemy się na siłach, aby samodzielnie wszystko poskręcać, przyda się pomocna dłoń w regulacji nóżek dużej szafy lub w przestawieniu jej na odpowiednie miejsce.
Może jednak warto zlecić montaż mebli?

Na rynku jest wiele firm, jak np. ta: https://pieknemeble.pl/xenon/, oferujących między innymi montaż mebli. Musimy zawsze ocenić siły na zamiary. Jeśli mamy do skręcenia stół i krzesła, a za ścianą pomocnego sąsiada, to będąc nawet eteryczną, delikatną blondynką poradzimy sobie bez problemu. Jeśli jednak musimy skręcić całe wyposażenie biura dla sporej grupy pracowników to, o ile sami nie zaoferują swojej pomocy, lepiej skorzystać z usług profesjonalistów. Czas to pieniądz, a w tym przypadku oszczędzimy go bardzo dużo.

Skręcanie mebli nie powinno sprawić nam wielu problemów pod warunkiem, że odpowiednio się do tego przygotujemy i mamy w zanadrzu pomocną dłoń przyjaciela. W sytuacji, gdy na polu walki zostajemy sami, a na dodatek musimy kupić cały sprzęt, czasem lepiej schować dumę do kieszeni, a pieniądze, za które mieliśmy kupić wkrętarkę, wydać na odpowiednią usługę. Fachowcy wszystko zrobią za nas, meble poustawiają według naszego życzenia, a w razie potrzeby zamontują niezbędne zabezpieczenia (jak np. wcześniej wspomniane mocowania do ścian). My natomiast zyskamy czas i nie będziemy się musieli denerwować pokrętną instrukcją dołączoną do szafeczki wybranej przez żonę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jaki sposób działa klimatyzacja w samochodzie?
W jaki sposób działa klimatyzacja w samochodzie?
Sprężarka przepompowuje czynnik chłodniczy przez zawór rozprężny (lub kryzę), który kontroluje ilość czynnika chłodniczego wypływającego do kabiny samochodu po ogrzaniu […]
Tabliczki grawerowane na laminacie – jakie mają zalety?
Tabliczki grawerowane na laminacie – jakie mają zalety?
Laminat to materiał, który jest dostępny w wielu kolorach, odcieniach i wykończeniach. Może być stosowany na wiele różnych sposobów, w […]
Czym jest SEO, iCEA doskonale wie, z tego względu zajmuje pozycję lidera
Czym jest SEO, iCEA doskonale wie, z tego względu zajmuje pozycję lidera
ICEA to agencja zajmująca się pozycjonowaniem stron internetowych. Siedziba firmy mieści się w mieście Poznań, jednak zakres jej działań sięga […]