Do jakich wnętrz nadaje się oświetlenie przemysłowe

Dobór oświetlenia do konkretnego wystroju wnętrza jest bardzo ważny, jeśli chcemy zachować harmonię. W przypadku stylu industrialnego dobrze sprawdzają się lampy przemysłowe, takie jak można spotkać na przykład na halach produkcyjnych. Sprawdzamy jak dobrać źródła światła w nich występujące, tak by sprawdziły się w domu lub mieszkaniu. Zapraszamy do lektury wszystkich, którzy lubią mieć wnętrze urządzone ze smakiem i stylem.

Charakterystyka lampy

Zależnie od tego jaki pokój urządzamy w stylu industrialnym, mamy do wyboru różne źródła światła. Jeśli ma to być salon, w którym będziemy przyjmować gości, powinniśmy móc oświetlić go intensywnie, jeśli pojawi się taka potrzeba. Tutaj dobrze sprawdzą się lampy metalo-halogenkowe, które są bardzo często wykorzystywane jako oświetlenie przemysłowe. Oprócz faktu, że generują wyjątkowo dużo lumenów z wata, czyli są ekonomiczne, to produkują światło o barwie bardzo zbliżonej do słonecznego. Wadą jest brak możliwości natychmiastowego ponownego włączenia lampy, gdy ją zgasimy.

Nowoczesne źródła światła

Choć w halach produkcyjnych lampy zazwyczaj posiadają żarówki wykonane w technologii rtęciowej lub sodowej, to nic nie stoi na przeszkodzie by w domu wykorzystać w nich źródła światła LED. Warto kupować produkty sprawdzone, ponieważ nie będą one powodowały efektu migotania. Jest on co prawda niewidoczny gołym okiem, ale szybko męczy wzrok. Dobrym pomysłem jest wybór na przykład takiej lampy: https://ledkos.pl/oswietlenie-przemyslowe/arctic-led/. Na pewno będzie dobrym dodatkiem do każdego pokoju urządzonego w stylu industrialnym.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dziewiętnaście − piętnaście =