Flower box – alternatywa dla nudnego bukietu

Flowerboxy dopiero niedawno pojawiły się na polskim rynku, ale od razu zyskały rzesze fanów. Są one bowiem świetną alternatywą dla klasycznych bukietów kwiatów. Mogą być od nich nie tylko ładniejsze, ale co najważniejsze, przede wszystkim zdecydowanie bardziej trwałe, dzięki czemu możemy cieszyć się pięknem roślin przez długi czas.

Dlaczego warto wybierać flowerboxy zamiast tradycyjnych bukietów?

Pudełka flower box można kupić praktycznie w każdej kwiaciarni. Najczęściej są one zrobione z twardego papieru lub grubszej tektury. Na ich dnie umieszcza się gąbkę florystyczną nasączoną wcześniej wodą. Na niej z kolei mocuje się kwiaty tworząc ciekawą kompozycję. We flowerboxie kwiaty mają stały dostęp do wody, dzięki czemu nie musimy martwić się o regularne jej uzupełnianie, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych bukietów. Z tego właśnie względu świetnie sprawdzą się nawet wtedy, gdy konieczne będzie odebranie kwiatów wcześniej, gdy nie mamy możliwości wstawienia ich do wody.

Mogą one być nie tylko oryginalną i niepowtarzalną dekoracją wnętrza, ale są idealnym pomysłem na prezent na różnego rodzaju okazje. Jeśli więc wybieramy się na wesele lub inną uroczystość powinniśmy zamiast tradycyjnego bukietu wybrać właśnie flowerbox. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest także to, że później, gdy kwiaty już zwiędną, możemy wykorzystać pudełko do innych celów. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy samodzielnie przygotowali taki bukiet. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w kwiaciarni w niezbędne akcesoria.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzy × 5 =