Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie?

Wynajem mieszkania może być świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy i zdobycie własnego miejsca. Ale jeśli nie jesteś ostrożny, może to być również koszmar. Niestety, prawo nie zawsze jest po Twojej stronie, jeśli chodzi o wynajem, więc to do Ciebie należy ochrona.

Sprawdź okolicę

Lokalizacja mieszkania może być równie ważna jak jego wielkość, cena i stan. Zastanów się, jak daleko jest od pracy, sklepów i rozrywki. Czy w pobliżu jest komunikacja miejska? Czy w budynku mieszkają inni ludzie? Jeśli wynajmujesz pokój lub mieszkanie, zastanów się, jak blisko jest do przyjaciół i członków rodziny, którzy mogą pomóc w nagłych wypadkach. Mieszkania znajdziesz na stronie https://blaszczyk.com.pl/rodzaj-nieruchomosci/mieszkania/.

Zdobądź referencje

Poproś o co najmniej trzy referencje od poprzednich właścicieli lub współlokatorów i skontaktuj się z nimi telefonicznie lub osobiście. Jeśli to możliwe, przejdź przez mieszkanie, aby zobaczyć, czy nieruchomość odpowiada temu, co opisał Twój potencjalny właściciel lub współlokator.

Uzyskaj pisemne warunki najmu przed podpisaniem umowy – najlepiej jeszcze przed wprowadzeniem się! Obejmuje to datę zakończenia najmu (jeśli dotyczy), czy zwierzęta domowe są dozwolone (jeśli tak, jakie opłaty są z tym związane), czy palenie jest dozwolone wewnątrz domu lub na terenie nieruchomości, czy media (prąd, gaz) będą wliczone w płatności czynszu i wszelkie dodatkowe opłaty, które mogą mieć zastosowanie w przypadku opóźnionych płatności czynszu.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


2 × 2 =