Jak odwapnić ekspres do kawy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Częste użytkowanie ekspresu do kawy wiąże się z powinnością jego odpowiedniego i dokładnego serwisowania, toteż podstawą za którą powinien się wziąć użytkownik ekspresu powinno być jego regularne czyszczenie, okresowa wymiana wkładu filtrującego wodę oraz odkamienianie, inaczej odwapnianie. Aby nasze urządzenie cieszyło się długim terminem prawidłowego funkcjonowania należy systematycznie je konserwować: regularne odwapnianie ekspresu zapewnia jego ochronę oraz pozytywnie wpływa na smak i aromat naszej kawy. Osad kamienny powstaje w wyniku podgrzewania się wody, który wpływa na zmniejszenie jakości smaku oraz przepływu wody przez ekspres. Aby odpowiednio odwapnić ekspres należy:

1) Wyjąć filtr z pojemnika na wodę, wybrać odkamienianie ekspresu z panelu urządzenia (należy zwrócić uwagę na opcję czyszczenia i opcję odkamieniania – często te dwie możliwości się mylą, my wybieramy tę drugą).

2) Przygotowujemy buteleczkę odkamieniacza (na przykład odwapniacza saeco), gdzie jedna butelka staracza na jedno odkamienianie.

3) W zależności od tego jaki ekspres posiadamy – z wyświetlaczem lub bez niego – postępujemy wg wskazówek. Jeśli posiadamy ekspres bez wyświetlacza będziemy musieli zajrzeć do instrukcji obsługi.

4) Po zakończeniu odwapniania i przepłukania ekspresu zakładamy filtr do wody, następnie robimy 1-2 kawy testowe i wylewamy je ze względów bezpieczeństwa – aby uniknąć możliwych minimalnych pozostałości chemikaliów.

Odwapnianie w ekspresach domowych powinno odbywać się najczęściej przy wymianie wkładu filtrującego lub co około 3-4 miesiące.

Odkamienić ekspres można również przy pomocy octu, bądź kwasku cytrynowego jednak, czyszczenie takie może przyczynić się do uszkodzenia wewnętrznych części ekspresu(zobacz: saeco ekspres do kawy).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy warto rozważyć logistykę kontraktową?
Czy warto rozważyć logistykę kontraktową?
Logistyka kontraktowa jest rozwijającą się branżą i jest wykorzystywana przez wiele firm w celu optymalizacji ich łańcuchów dostaw. Jest to […]
Dlaczego warto stosować filtry powietrza?
Dlaczego warto stosować filtry powietrza?
Czyste powietrze pozwala człowiekowi żyć w dobrym zdrowiu. Jest ono niezbędne do tego, by w naszych organizmach zachodziły bardzo istotne […]
Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przy otwieraniu firmy?
Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przy otwieraniu firmy?
Otwierając firmę, należy wziąć pod uwagę wiele aspektów, ale do najważniejszych należą: lokalizacja i reputacja lokalnej gospodarki. Należy także zastanowić […]