Jak prawidłowo obcinać paznokcie u nóg?

Większość osób zapewne sądzi, że obcinanie paznokci u nóg nie wymaga żadnej szczególnej wiedzy. To tylko po części prawda, ponieważ zabieg tej faktycznie jest prosty, ale jeśli zostanie nieprawidłowo przeprowadzony, wówczas istnieje spore ryzyko wrastania paznokci w skórę albo zwiększonej łamliwości płytki. Podstawą jest oczywiście korzystanie z dobrych jakościowo nożyczek lub cążek, przeznaczonych stricte do omawianej czynności. Można je kupić w tym specjalistycznym sklepie online z narzędziami kosmetycznymi: https://narzedziakosmetyczne.com.pl/

Instrukcja krok po kroku 

Dzięki znajomości zasad odpowiedniego przycinania paznokci u nóg zagwarantujemy sobie estetyczny wygląd stóp i brak jakichkolwiek kłopotów zdrowotnych. Bezpośrednio przed zabiegiem zaleca się dokładne wymoczenie nóg w ciepłej wodzie z dodatkiem soli albo gotowego preparatu o właściwościach zmiękczających. Następnie można przystąpić do działania, pamiętając o tym, że płytka rośnie zawsze w kierunku prostopadłym.

Powinniśmy zatem koniecznie obcinać paznokcie prosto, tak aby uzyskać kształt kwadratowy (ewentualnie łopatkowy), a nie półokragły, czyli łukowaty. Boki najlepiej pozostawmy w spokoju. W przeciwnym razie prawdopodobnie nie unikniemy problemu wrastania. Nożyczek do paznokci używajmy umiejętnie i w stosunkowo dużej odległości od skóry, żeby się przypadkiem nie skaleczyć. Po zakończeniu zabiegu dobrze jest wygładzić krawędź specjalnym pilnikiem drobnoziarnistym (szklanym albo granitowym), bo zmniejszy to prawdopodobieństwo uszkodzenia rajstop czy skarpet. 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwa × 3 =