Jak przygotować powierzchnie przed śrutowaniem betonu?

Przygotowanie powierzchni przed czyszczeniem betonu jest krytyczne w celu wyeliminowania lub zmniejszenia szansy na uszkodzenie. Co warto wiedzieć? Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby przygotować powierzchnie, a oto kilka prostych przykładów:

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby przygotować powierzchnię przed piaskowaniem

Użyj miotły, aby usunąć luźny brud i gruz, a następnie zamieść podłogę mokrym mopem, aby usunąć wszelkie oleje, smary i inne zanieczyszczenia. Jeśli masz plamy rdzy na betonowej podłodze, to jest okazja, aby się ich pozbyć. Usuń starą plamę i repolish betonu przy użyciu kwasu procesu trawienia, tak, że tlen w powietrzu może przenikać do pory podłogi, aby wysadzić przez co jest tam lewo.

Po usunięciu plam z rdzy i innych zanieczyszczeń, musisz upewnić się, że podłoga jest całkowicie sucha. Jeśli używasz airless spray, zrobić to przez rozpylanie wody na beton przed rozpoczęciem pracy śrutowania. Zapewni to, że nie ma kałuż lub kropli cieczy nigdzie na powierzchni. Więcej informacji można znaleźć na tej witrynie https://www.obrobka-betonu.pl/srutowanie-betonu-stali/.

Dobrym pomysłem jest użycie szczotki drucianej na powierzchni betonowej podłogi. To usunie wszelkie luźne cząstki, które mogą zakłócić piaskowanie, i upewnij się, że nie ma ostrych krawędzi lub narożników pozostawionych w tyle. Jeśli chcesz usunąć farbę z betonowej podłogi, spróbuj użyć roztworu chemicznego stripera. Wymieszaj go z wodą zgodnie z instrukcją producenta, a następnie nałóż go za pomocą pędzla lub opryskiwacza i pozostaw na kilka godzin. Usuń farbę za pomocą skrobaka lub szlifierki elektrycznej.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


5 − trzy =