Jak stworzyć łazienkę w stylu glamour?

Od jakiegoś czasu panuje moda na urządzanie domowych wnętrz w stylu glamour. Charakteryzuje się on umiarkowanym przepychem, wykorzystaniem złotego oraz srebrnego koloru, a ponadto maksymalizmem formy. Tego typu estetyka sprawdzi się doskonale m.in. w łazience, która dzięki zastosowaniu określonych trików aranżacyjnych może się stać wnętrzem wyglądającym luksusowo i niezwykle stylowo. Elementami nadającym mu taki charakter są choćby eleganckie umywalki nablatowe – w sklepach znajdziemy bogaty wybór tych produktów, zróżnicowanych zarówno pod względem formy, jak i wzornictwa.  

Spraw, aby twoja łazienka stała się oryginalna i nabrała blasku 

Urządzając łazienkę w stylu glamour, w pierwszej kolejności zadbajmy o wybór odpowiednich mebli. Najlepiej sprawdzą się w tej roli modele charakterystyczne z ozdobnym, niecodziennym wykończeniem oraz błyszczącymi frontami – mogą to być np. szafki oraz komody zaprojektowane w stylu ludwikowskim, ewentualnie szafki o blatach albo frontach wykonanych ze szkła. Ponadto, należy zamontować efektowne oświetlenie, takie jak kryształowy żyrandol czy elegancka lampa z oprawą z metalu lub szkła (alternatywą jest wersja z atłasowym abażurem).

W łazience glamour nie może oczywiście zabraknąć wanny. W tym przypadku warto postawić albo na wolnostojący model o subtelnych, ale designerskich liniach (umieszczony na metalowych nóżkach), albo też na owalny model wykończony błyszczącą i przyciągającą uwagę mozaiką. Oprócz tego do omawianego wnętrza będzie pasowało duże, ozdobne lustro ze złotą lub srebrną ramą, a także dekoracyjne płytki ścienne i podłogowe z ciekawym wzorem (np. ornamentowym, florystycznym).

Ważne są również detale – m.in. listwy z kryształkami, stylowe dozowniki do mydła (ich duży wybór można zobaczyć na https://elazienki.pl/k/akcesoria-lazienkowe/dozowniki-do-mydla/) czy szklana mozaika na ścianie. Jeśli chodzi o kolorystykę, to powinny dominować złoto, srebro, czerń oraz intensywny fiolet i czerwień. Pamiętajmy jednak, że wszystko trzeba stosować z umiarem, ponieważ łatwo przekroczyć granicę między elegancją a kiczem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


siedemnaście − 12 =