Jak urozmaicić dziecku spacery?

Przebywanie na świeżym powietrzu i odpowiednia dawka zdrowego ruchu, to bardzo ważne czynniki w rozwoju małego człowieka. Szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę na regularne wyjścia z domu. Spacerowanie znanymi ścieżkami może jednak okazać się nudne, ale istnieją proste sposoby, dzięki którym można uatrakcyjnić codzienne wędrówki.

Ruch to zdrowie

Zabawa na świeżym powietrzu to doskonała okazja, by spożytkować dziecięcą energię. Podczas ruchu rozwijają się mięśnie, poprawia motoryka dziecka, maluch ma także możliwość, by lepiej poznać swoje własne ciało i zdobywać kolejne umiejętności. Poruszając się w przestrzeni, dziecko rozwija zmysły, pracuje nad równowagą, uczy się spostrzegawczości, nabiera pewności siebie, nawiązuje kontakty z rówieśnikami. Co więcej – jest to najlepszy sposób, by skutecznie zwiększyć odporność, dbając tym samym o zdrowie.

Wiadomo jednak, że dzieci szybko się nudzą, więc warto zadbać, aby spacer był czymś więcej niż pokonywaniem określonej odległości. Możliwości na tej płaszczyźnie jest wiele, począwszy od zwiedzania najbliższej okolicy, poznawania jej historii i ciekawych miejsc, poprzez liczenie domów z czerwonym dachem, szukanie najdłuższego płotu czy zbieranie darów natury, a na zabawie ze skakanką, piłką bądź jazdą na rowerze skończywszy. Szczególnie pożądany okazuje się ostatni z wymienionych gadżetów, czyli rower – korzystając z jednośladu bez problemu można wybrać się na dłuższą wyprawę, poznając nowe miejsca.

W przypadku najmłodszych dzieci, które nie potrafią samodzielnie korzystać z klasycznego roweru, alternatywą są modele trójkołowe, wyposażone w wygodny uchwyt umożliwiający opiekunowi pełną kontrolę nad rowerkiem. Przykłady wspomnianych rozwiązań można znaleźć na stronie https://monden.pl/rowerki-trojkolowe. Zaletą tych gadżetów jest przede wszystkim komfort i wygoda użytkowania oraz niebanalna estetyka.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery × pięć =