Jak wybrać najlepsze jedzenie dla zwierzaka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nasze zwierzęta lubią dobre jedzenie. Szczególnie przepadają za mięsem – uwielbiają szynkę, kiełbasy, szaleją za rybą, ale nie pogardzą też kurczakiem. Rzucają się też na karmy dla zwierząt, ale nie łudźmy się – powodem nie jest to, że jest ona wysokiej jakości, czy zawiera dużo mięsa. Najczęściej taka karma po prostu silnie pachnie, co działa na naszego zwierzaka przyciągająco i prawie nie ma możliwości, by kot czy pies nie zjadł karmy z puszki lub saszetki.

Niestety, takie pożywienie zazwyczaj jest dość niskiej jakości. Często zdarza się, że posiadają zaledwie śladowe ilości mięsa. Czasami jest to tylko 4% całej zawartości puszki. Producenci wypełniają opakowania różnymi zapychaczami. Najczęściej jest to groszek, czy marchew. Często spotyka się też galaretę, która ma za zadanie pomóc spełnić wagowe normy.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając karmę, musimy zwrócić uwagę na jej skład. Mięso powinno być na pierwszej pozycji, bowiem nasze czworonogi do prawidłowego rozwoju potrzebują głównie białka zwierzęcego, dlatego nawet sucha karma dla psów dorosłych powinna zawierać mięso.

Podobnie jest w przypadku kotów, które również są mięsożerne.Jeśli nasz kociak był wcześniej sterylizowany, musi dostawać specjalną karmę dla kotów sterylizowanych. Można ją nabyć na https://empireshop.pl/pl/c/Koty-sterylizowane/34. To właśnie ona zapewni mu niezbędne składniki do życia po sterylizacji.

Warto zapłacić za dobrą karmę nieco więcej i mieć przy tym pewność że jest ona jakościowa. Sami przecież staramy się jeść tylko dobre rzeczy i takie też powinniśmy podawać naszym pupilom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wyposażenie każdej dobrej cukierni – co się na nie składa?
Wyposażenie każdej dobrej cukierni – co się na nie składa?
Wyposażenie każdej dobrej cukierni to inwestycja. Nie jest to coś, co można łatwo zmienić, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednie […]
Jakiej obróbce może być poddawane szkło?
Jakiej obróbce może być poddawane szkło?
Cięcie, fazowanie i inne metody obróbki Szkło to materiał, który może być obrabiany na wiele sposobów. Podstawową czynnością wykonywaną przez […]
Jakie udogodnienia będą stanowić doskonałą pomoc w halach produkcyjnych i magazynach?
Jakie udogodnienia będą stanowić doskonałą pomoc w halach produkcyjnych i magazynach?
Jakie udogodnienia będą stanowić doskonałą pomoc w halach produkcyjnych i magazynach? Z tym pytaniem borykają się osoby odpowiedzialne za wdrażanie […]