W co ubrać się na studniówkę?

Studniówka to wyjątkowa impreza, na którą należy włożyć odpowiedni strój. Największe wątpliwości odnośnie tego, w co się ubrać na studniówkę mają oczywiście dziewczyny. Podpowiadamy, jaki strój sprawdzi się na studniówce najlepiej.

Zasady wyboru stroju na studniówkę

Studniówka to tak naprawdę impreza o charakterze balowym, wieczorowym, jednak obowiązują pewne zasady w doborze stroju. Nie powinien on zbyt wiele odsłaniać. Lepiej, aby był klasyczny i elegancki. Nie oznacza to jednak, że stylizacja ma być sztywna i galowa, odrobina młodzieńczego luzu jest jak najbardziej wskazana. Warto kierować się zasadą minimalizmu, aby po latach nie czerwienić się ze wstydu na widok swojego studniówkowego stroju na zdjęciach czy filmie. Kolorystyka stroju nie powinna być zbyt pretensjonalna. Wściekły róż czy pomarańcz zdecydowanie odpada. W kwestii koloru lepiej postawić na ciemne odcienie. Nie musi być to od razu klasyczna czerń, ale nawet ta, przełamana kolorowymi dodatkami, będzie świetnym wyborem.

Idealna sukienka na bal studniówkowy

Wybór długości sukienki powinien zależeć nie od mody a od preferencji maturzystki. Długość maxi pozwala na podkreślenie wyjątkowości stylizacji, ale jeśli sukienka tej długości będzie przeszkadzać i krępować ruchy, zamiast długich sukni wieczorowych lepiej wybrać sukienki koktajlowe długości midi. W tym sezonie modne są wszelkie błyskotliwe zdobienia i dodatki. Koktajlowe sukienki to rodzaj sukienek damskich, które nadają się na każdą okazję. Taką sukienkę imprezową można bez problemu wykorzystać na inne imprezy, na przykład przyjęcia weselne, zabawę sylwestrową czy urodziny. Bal studniówkowy to impreza całonocna, dlatego lepiej postawić na wygodę, także w przypadku butów. Nie ma wymogu wkładania szpilek. Dziewczyny, które na co dzień nie chodzą w tego typu obuwiu powinny założyć równie eleganckie baleriny. Te w szpic ładnie wydłużą nogę i dodadzą elegancji. W każdym przypadku lepiej zabrać sprawdzone buty na zmianę.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwa + dziewiętnaście =