Jak zadbać o swój taras na wiosnę?

Aura panująca za naszymi oknami coraz częściej sprzyja spędzaniu czasu na dworze. Niestety po zimie przydomowe ogródki i tarasy są w opłakanym stanie. Na krzakach dopiero pojawiają się nieśmiało listki, a doniczki wypełnione rok temu po brzegi kwiatami, stoją smutno w kącie. Taka przestrzeń wymaga szybkiej interwencji, byśmy mogli cieszyć się wspaniałym miejscem do relaksu, gdy pozwoli na to temperatura powietrza. Aby uzyskać taki efekt, wystarczą małe zakupy oraz odrobina pracy.

Pomysły na efektowny taras

Nasadzenia w naszym ogrodzie poradzą sobie same. Prędzej, czy później pojawią się pierwsze pąki, by po kilkunastu dniach wybuchnąć soczystą zielenią świeżych listków. Sprawa przedstawia się nieco inaczej w przypadku tzw. małej architektury wymagającej naszej ingerencji. Przede wszystkim warto zakonserwować przed sezonem deski. W tym celu możemy użyć specjalnej bejcy lub oleju.

Gdy już odświeżymy podłogę, zabierzmy się za dekorowanie przestrzeni. Nieco prywatności zapewnią nam pergole drewniane Tarasowe modele tego produktu kupimy niemal we wszystkich marketach budowlanych lub sklepach internetowych z wyposażeniem ogrodów. Będą one wspaniałą podstawą dla wszelkiego rodzaju pnączy, które stworzą latem szczelny parkan oddzielający nas od sąsiadów.

Dobrze jest pomyśleć także o kwiatach doniczkowych. Mogą to być popularne petunie lub pelargonie. Ich intensywny kolor ożywi całą aranżację i nada ciepła. Przydadzą się także wygodne siedziska oraz stolik, na który będziemy mogli odstawić kubek pysznej kawy.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwa × 5 =