Co to jest boot fitting?

Czym jest boot fitting?

Wygoda i prawidłowe dopasowanie buta do stopy narciarza poprzez skomplikowany proces jakim jest boot fitting umożliwia dostosowanie kształtu buta do indywidualnego odbiorcy.

Na zalety wyboru tej technologii składa się między innymi:

 • Dopasowanie buta do indywidualnego kształtu stopy
 • Uwzględnienie w dopasowaniu butów stylu jazdy i stopnia zaawansowania narciarza
 • Wskazanie odpowiednich modeli butów narciarskich
 • Wykonanie spersonalizowanej wkładki

  Jaki jest czas realizacji?

  Mimo tego, że boot fitting jest procesem skomplikowanym, zazwyczaj kończy się on na pojedynczej wizycie w sklepie ze sprzętem narciarskim. W pierwszej kolejności należy przymierzyć kilka par butów i dobrać najbardziej optymalną parę uwzględniając rozmiar, twardość buta – w zależności od stylu jazdy – i wygodę. Następnie po upływie kilkunastu minut buty dopina się mocniej, w zakresie zbliżonym do tego, który występuje podczas jazdy, w celu sprawdzenia ich dopasowania.

  Spersonalizowane wkładki

  Dla uzyskania indywidualnego kształtu wkładek, tak istotnego dla zapewnienia komfortowej jazdy, pobiera się odcisk stopy w specjalnej silikonowej formie. Umieszczone w niej rozgrzane wkładki zastygają w indywidualnie nadanym kształcie zapewniając wygodę i komfortowe użytkowanie ich właścicielowi podczas jazdy na nartach.

  Boot fitting ma na celu zapewnienie jak najlepszych warunków narciarzowi zarówno podczas wielogodzinnej jazdy, jaki krótkich wypadów narciarskich. Dlatego warto zaufać specjalistom z tej branży i pozwolić sobie na wygodną jazdę, pozostawiając niepotrzebny ból w starych butach.

  Artykuł napisany we współpracy z Contingent – oferujący sprzęt narciarski m.in. narty sklep internetowy.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwanaście + 3 =