Maszyny pływackie występujące na rynku

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku istnieje wiele różnych typów maszyn do pływania i może być trudno dowiedzieć się, który typ jest najlepszy dla Twoich potrzeb. Poniższe sekcje wyjaśniają różne rodzaje dostępnych maszyn do pływania i ich przeznaczenie.

Przeciwprąd – czym jest i dlaczego warto nabyć tego rodzaju urządzenie

Maszyny do pływania z przeciwprądem są najtańszym typem maszyny do pływania w zakupie i eksploatacji. Składają się one ze zbiornika z wodą, pompy oraz mechanizmu paskowo-kołowego, który napędza ruch rąk i nóg.

Maszyna do pływania z przeciwprądem jest do dziś jednym z najpopularniejszych typów domowego sprzętu do ćwiczeń. Podstawowa konstrukcja takiego rozwiązania jak przeciwprąd do basenu zawiera regulowany pas oporowy przymocowany do ruchomej armatury (zwanej obrotnicą), która porusza się w przeciwnych kierunkach niż pociągnięcia nogi lub ręki. Ruch ten jest podobny do tego stosowanego w łodziach wiosłowych, stąd nazwa „przeciwprąd”.

Ponieważ są one tak łatwe w użyciu i utrzymaniu, maszyny przeciwprądowe są bardzo popularne wśród osób, które chcą alternatywnej formy ćwiczeń lub są w trakcie rekonwalescencji po urazie lub operacji (zwłaszcza operacji kolana).

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów maszyn z przeciwprądem. Niektóre z nich wykorzystują dysze wodne do zapewnienia oporu, podczas gdy inne używają ruchomych pasów, które zmuszają ciało do działania pod prąd.

Maszyny do wiosłowania

Te urządzenia są świetne do budowania siły górnej części ciała, a jednocześnie pomagają poprawić zdrowie sercowo-naczyniowe poprzez zwiększenie tętna i wzorców oddechowych. Wioślarze są wyposażone w regulowany system oporu lub ustawiony poziom oporu (który można regulować ręcznie).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ból pleców – u kogo szukać pomocy?
Ból pleców – u kogo szukać pomocy?
Ból pleców jest częstą dolegliwością, ale trudno jest wiedzieć, do kogo zwrócić się o pomoc. Istnieje szereg pracowników służby zdrowia, […]
Jakich błędów należy unikać podczas uprawy roślin na balkonie?
Jakich błędów należy unikać podczas uprawy roślin na balkonie?
Balkon to doskonałe miejsce do uprawy roślin. Jest to niewielka powierzchnia i można tam łatwo kontrolować środowisko. Możesz zasadzić na […]
Sposoby na aktywne spędzanie czasu w wakacje
Sposoby na aktywne spędzanie czasu w wakacje
Ludzie dzielą się na dwie grupy – miłośników biernego spędzania wolnego czasu oraz aktywności fizycznej. Pomimo zachęt ze strony nauczycieli […]