Jaka jest różnica pomiędzy aerial jogą, a tradycyjną?

Jeśli jesteś początkujący, wybór odpowiedniego dla siebie rodzaju jogi może być kłopotliwy. Istnieje wiele różnych stylów, a każdy z nich ma swoje zalety i wady.

Joga w tradycyjnym wydaniu

Joga trakcyjna to styl opracowany przez dr Vandę Scaravelli w latach 70. ubiegłego wieku, który koncentruje się na rozciąganiu mięśni w celu zwiększenia elastyczności i zmniejszenia bólu stawów, więzadeł i ścięgien. Znany jest również jako joga terapeutyczna lub joga relaksacyjna.

Aerial joga

Aerial joga to niedawno opracowana praktyka, która łączy tradycyjne pozycje jogi z wykorzystaniem trapezów. Może być wykonywana w powietrzu lub na ziemi i jest wykorzystywana przez fizjoterapeutów jako skuteczna forma rehabilitacji.

Aerial joga to forma jogi, która odbywa się w hamaku lub na taśmie. Hamak  ten może być zawieszony na dowolnej wysokości, ale zazwyczaj jest to od 10 do 20 stóp nad podłogą. Wykonujesz wszystkie te same pozycje, co na ziemi, ale z dodatkowym elementem siły i stabilności zapewnianym przez hamak.

Zalety gimnastyki w powietrzu

Zaletą jogi w powietrzu jest to, że pozwala ona bardziej zaangażować mięśnie rdzenia niż joga tradycyjna. Dzieje się tak dlatego, że podczas niektórych póz używasz więcej mięśni, by ustabilizować ciało. Ponadto, ponieważ jesteś zawieszony w powietrzu, twoje stawy są mniej ściśnięte i możesz odczuwać mniejszy ból w takich miejscach, jak dolna część pleców czy ramiona.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


jedenaście − 6 =