E-papierosy czy papierosy tradycyjne – co jest zdrowsze?

„Palenie szkodzi zdrowiu” – słyszeliśmy ten slogan już z milion razy i każdy dobrze wie, że to prawda. Ale czy musi tak być? Niekoniecznie, gdyż rozwój technologii sięgnął i tutaj, dając nam do wyboru dużo zdrowsze opcje, nawet jeśli jesteśmy nałogowymi palaczami. Tradycyjne, tytoniowe papierosy już nie monopolizują rynku, bo mają godnego przeciwnika – papierosy elektryczne. Czym te dwie wersje palenia się od siebie różnią i która jest zdrowsza? O tym w dzisiejszym artykule.

Elektronicznie znaczy zdrowiej?

Filtr w papierosie tradycyjnym tylko śladowo zatrzymuje całą mieszankę chemikaliów, którą podczas palenia wdychamy, a z wielu kampanii przeciw tego typu papierosom wiemy, że mieszanka zawarta w ich tytoniu jest dosłownie zabójcza. Cały ten problem pomijamy, korzystając z papierosa elektronicznego, który w ogóle nie wytwarza dymu, gdyż działa w oparciu o parę wodną, wydobywającą się z podgrzanego olejku. Dzięki temu nie inhalujemy się spalanym tytoniem z domieszką chemikaliów i – co jest dodatkowym plusem – nie potrzebujemy popielniczki.

Ponadto olejki wykorzystywane w e-papierosach umożliwiają wybór z szerokiej oferty nie tylko smakowej, ale również opartej na zawartości nikotyny. To szczególnie ważne dla osób starających się rzucić palenie, gdyż mogą zdecydować się na wkład w ogóle nie posiadający nikotyny, czyli nieuzależniający. To, jak szeroka jest oferta i jak różnorodne są olejki warto sprawdzić samemu na https://vaporshop.pl/pl/26-olejki-cbd. Każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


4 × 1 =