Jakie rodzaje umywalek najlepiej pasują do łazienki?

Wybór umywalki jest bardzo ważny w łazience. Powinna być ona funkcjonalna, ale także piękna i dobrze zaprojektowana. W sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów umywalek:

Okrągła

Okrągłe umywalki są bardzo praktyczne, ponieważ łatwo się je czyści. Mogą być również używane jako element dekoracyjny w łazience, zwłaszcza jeśli masz elegancki projekt swojej łazienki. Umywalki prostokątne są również praktyczne, zwłaszcza jeśli chcemy zaoszczędzić miejsce. Można je zamontować w blacie lub na ścianie, w zależności od potrzeb. Jeśli masz bardzo małą łazienkę, lepiej zdecydować się na umywalkę na ścianie, ponieważ zajmują mniej miejsca. Z kolei jeśli mamy dużą łazienkę, lepiej prezentować będą się umywalki wpuszczane, które montuje się na blacie lub za szafką wiszącą.

Kwadratowe

Kwadratowe umywalki są bardzo popularne, ponieważ są łatwe w montażu i pasują do większości typów łazienek. Są również bardziej odporne niż inne rodzaje umywalek, ponieważ nie zarysowują się łatwo. Ten typ umywalki może być zainstalowany w każdym stylu łazienki i może być stosowany w każdym rodzaju domu lub mieszkania (nawet jeśli jest to tylko jeden pokój).

Prostokątna

Umywalki prostokątne są większe niż okrągłe lub kwadratowe, co czyni je idealnymi do dużych łazienek, w których jest miejsce na ten rodzaj umywalki. Ten typ ma pewne wady: zajmuje dużo miejsca i wymaga więcej konserwacji niż inne rodzaje umywalek ze względu na swój rozmiar, co oznacza, że trzeba je regularnie czyścić, aby szybko się nie zabrudziły (zwłaszcza gdy na podłodze jest woda).

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


4 × 3 =