W co wyposażyć salon z kuchnią?

Salon połączony z kuchnią to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w ostatnim czasie. Dzięki niemu przestrzeń domu wydaje się o wiele większa. Domownicy chętniej spędzają razem czas oraz spożywają posiłki. Osoba, która zajmuje się gotowaniem nie musi izolować się od reszty osób.

O co zadbać, urządzając przestrzeń salonu połączonego z kuchnią?

Salon połączony z kuchnią powinien być przede wszystkim przytulny oraz praktyczny. Na pierwszym miejscu zawsze musi być wygoda domowników. Dlatego warto wybrać wygodne sofy oraz fotele, podobne do tych znajdujących się na https://ornali.com/pl/77-fotele. To sprawi, że wszyscy chętniej będą spędzać czas razem. Nieprzyjemny klimat w salonie z pewnością sprawi, że każdy będzie chciał uciec do swojej sypialni.

Dobrym pomysłem na urządzenie salonu z kuchnią jest wyposażenie go w wyspę. Dzięki temu obie przestrzenie są od siebie dość wyraźnie oddzielone, a jednocześnie tworzą spójną całość. Wyspa to również idealnie miejsce na spotkania ze przyjaciółmi i rodziną.

Warto zadbać o to, by wszystkie sprzęty oraz urządzenia były schowane w szafki, które nie wyróżniają się znacznie od wyglądu całości pomieszczenia. Daje to efekt kuchni schowanej w ścianie. Bardzo dobrze prezentują się płytki lustrzane miedziane. To sprawia, że przestrzeń wydaje się być większa. Całość wygląda bardzo ciekawie oraz nowocześnie.

Aby zniwelować zapachy unoszące się w kuchni, możemy zainwestować w odpowiedni okap, który będzie działał cicho i będzie efektowną dekoracją. Jeśli zależy nam na większym oddzieleniu od siebie przestrzeni możemy pomyśleć nad rozwiązaniem w postaci drzwi przesuwnych.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


8 + 14 =