Kto może zostać kwalifikowanym pracownikiem ochrony?

Wymagania osobowe

Aby zostać kwalifikowanym pracownikiem ochrony, osoba musi spełnić pewne wymagania. Obejmują one ukończenie 18 lat, brak wyroków skazujących za przestępstwa i możliwość przejścia kontroli przeszłości. W niektórych przypadkach osoba może zostać poproszona o dostarczenie odcisków palców w celu sprawdzenia historii karnej.

Wymagania szkoleniowe

Wymagania szkoleniowe, aby zostać oficerem ochrony różnią się w zależności od stanu, ale większość państw wymaga szkolenia, które trwa od 40 do 80 godzin. Szkolenie obejmuje takie tematy, jak bezpieczeństwo broni palnej, jak używać ograniczeń i kajdanek, jak używać gazu pieprzowego, pierwszej pomocy i więcej.

Praca

Funkcjonariusze ochrony często pracują w pojedynkę lub zespołach dwuosobowych. Są odpowiedzialni za patrolowanie nieruchomości, do której ochrony zostali przydzieleni, zwracając uwagę na potencjalne problemy, takie jak kradzież lub wandalizm i reagując w razie potrzeby. Większość pracowników ochrony jest nieuzbrojona, ale niektórzy mogą nosić broń, jeśli wymagają tego ich pracodawcy lub pozwalają im na to przepisy.

Jeśli jesteś zainteresowany zostaniem kwalifikowanym ochroniarzem, to koniecznie sprawdź stronę: https://www.silezjan.pl/product/kwalifikowany-pracownik-ochrony-fizycznej-kpof-kurs/.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


13 − 2 =