Łamliwe włosy – jak je wzmocnić?

Close-up of hair dryer for hair drying, concept hair salon, female stylist.

Dla każdej kobiety włosy są ważnym elementem wizerunku. Odpowiednio zadbane będą powodem do dumy, a zniszczone staną się przyczyną kompleksów i codziennej walki o ułożenie fryzury.

Zniszczone i łamliwe włosy, jaka jest przyczyna?

Włosy łamliwe to po prostu włosy przesuszone i zniszczone. Zazwyczaj przyczyna leży w czynnikach zewnętrznych takich jak: za częste mycie, stosowanie szamponów z silnymi detergentami, farbowanie, suszenie i prostowanie włosów. Za łamliwość włosów mogą też odpowiadać czynniki wewnętrzne takie jak picie za małej ilości wody, niedobory białka czy witamin.

Jak pielęgnować zniszczone włosy?

Kluczowe we wzmacnianiu łamliwych włosów będzie ich dogłębne nawilżenie. Należy stosować delikatne, nawilżające szampony do włosów, bez silnych detergentów. Do pielęgnacji koniecznie należy wprowadzić stosowanie odżywek do włosów bogatych w proteiny. Odżywkę można zastosować zarówno przed, jak i po umyciu włosów. Pomocne będzie także stosowanie raz na jakiś czas zabiegu olejowania włosów.

Jak dbać na co dzień o włosy z tendencją do łamliwości?

Dobre kosmetyki nie wystarczą, by trwale utrzymać włosy w dobrej kondycji. Jeżeli efekt ma być trwały, trzeba zmienić swoje nawyki i najlepiej zrezygnować z zabiegów niszczących włosy lub mocno je ograniczyć. Przy codziennej pielęgnacji najlepiej zapomnieć o prostownicy, a włosy suszyć delikatnym, chłodnym strumieniem powietrza. Warto na co dzień stosować nawilżającą mgiełkę do włosów. Włosy trzeba myć rzadziej, a po umyciu rozczesywać je bardzo delikatnie.

Jeżeli decydujemy się na farbowanie to tylko u sprawdzonego fryzjera, stosującego dobrej jakości farby. Dobry fryzjer na pewno odpowiednio dobierze kosmetyki i doradzi, jak dalej postępować z włosami. Wizytę u fryzjera można wykorzystać także na odżywienie włosów. Odżywki do włosów fryzjerskie działają intensywniej i będą miały regeneracyjny wpływ na włosy.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


5 × cztery =