Jaki ręcznik będzie najlepszy dla dziecka?

Ręcznik dla dziecka to zasadniczy element kąpielowej wyprawki. Osusza ciało malucha i zapewnia mu komfort termiczny po wyjęciu z wody. Powinien być wykonany z materiału, który nie podrażni wrażliwej dziecięcej skóry. Niektóre ręczniki są uzupełniane haftem z imieniem czy inicjałami.

Ręcznik dla niemowlaka

Podczas kompletowania wyprawki najlepiej od razu kupić większy ręcznik. Standardowe modele mają wymiary metr na metr i można nimi owinąć także starsze dzieci. Pierwszym kryterium wyboru jest zawsze materiał. Najpopularniejsza pozostaje bawełna frotte, miękka w dotyku i bardzo chłonna. Alternatywą mogą być tkaniny bambusowe. Grunt to stawiać na naturalne materiały, a unikać sztucznych włókien. Jeżeli chodzi o rodzaje ręczników, to poza tymi prostymi, dostępne są także modele z kapturkiem na głowę. Natomiast ręcznika poncho dla dzieci nie może zabraknąć podczas rodzinnej wycieczki na plażę. Szybko osuszy skórę dziecka, chroniąc je przed wiatrem.

Ręczniki wybierane przez starsze dzieci

Ręcznik z ulubioną postacią z bajki może zachęcić starsze dzieci do kąpieli. Pomaga w wypracowaniu zdrowych nawyków i uczy regularnego dbania o higienę. To samo dotyczy pościeli młodzieżowej. Najlepiej, gdy dziecko będzie uczestniczyło w wyborze takich produktów, rodzice mogą też zwrócić uwagę na aktualne zainteresowania pociechy. Względy estetyczne nie powinny jednak przysłaniać funkcjonalności. Zarówno ręczniki, jak i poszewki na pościel, muszą zostać wykonane z naturalnych materiałów. Tkanin dobrze odprowadzających wilgoć i delikatnych dla skóry.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


sześć − 3 =