Kaszuby – raj dla kajakarzy

Jeśli zastanawiamy się, gdzie wybrać się na kajaki Kaszuby to świetne miejsce, na którym można organizować spływy. Kajakarze odwiedzają je, aby skorzystać z niezwykłych walorów tego regionu. Kraina może poszczycić się przeszło tysiącem jezior. Ponadto, znajdziemy tutaj wiele rzek spływających do Wisły lub morza. Krótko mówiąc, szlaków wodnych na Kaszubach jest pod dostatkiem!

Charakterystyka regionu dla kajakarzy

Pojezierze Kaszubskie oferuje przeszło tysiąc akwenów o powierzchni powyżej jednego hektara. Jeśli do tego doliczymy mniejsze zbiorniki, już otrzymamy kilkanaście tysięcy. Największe jeziora regionu to Łebsko, Gardno i Wdzydze. Jednym z najdłuższych zbiorników jest natomiast Raduńskie Dolne. Wiosłując po nim, już możemy się poczuć jak na rzece. Ważnym elementem tego typu wypraw są wieczorne imprezy po zakończeniu pływania. Region oferują bogatą i unikalną kulturę oraz wiele punktów gastronomicznych z lokalnym jedzeniem.

Spłyń szlakami północnej Polski

Najsłynniejsze kaszubskie szlaki kajakarskie to oczywiście rzeki. Warto zainteresować się następującymi wyprawami:

Rzeka Radunia – szlak dla początkujących. Ze względu na niewielką odległość od Trójmiasta najbardziej oblegana jest część górna.

Rzeka Słupia – piękna ale bardziej groźna. W okolicach „rynny suleczyńskiej” robi się rwąca jak górski potok.

Rzeka Łeba – może poszczycić się pięknymi widokami, ale będziemy musieli podziwiać je intensywnie wiosłując. Koryto jest płytkie a nurt dosyć wartki.

Rzeka Piaśnica – krótka i łatwa w obsłudze. Tutaj można wybrać się w ramach odpoczynku.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


13 − pięć =