Najpopularniejsze materiały powstające w dziewiarni

Dziewiarnie to miejsca, w których wytwarza się różnego rodzaju materiały. W tym celu wykorzystywane są nowoczesne maszyny i urządzenia, dzięki którym proces ten przebiega w szybki i zautomatyzowany sposób. Dziewiarnie przeważnie połączone są ze szwalniami oraz drukarniami, które pozwalają na stworzenie różnego rodzaju elementów odzieży w jednym miejscu.

Jakie produkty można zamówić w dziewiarni?

Dzianina, czyli materiał, który powstaje w dziewiarni składa się z jednej nici, z której powstają prostopadłe oczka tworzące rzędy. Materiał ten charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest miły w dotyku, miękki oraz rozciągliwy. Najpopularniejszymi rodzajami dzianin, które spotyka się na co dzień są przede wszystkim tzw. dresówki, czyli tkaniny tworzone z włókna bawełnianego, poliestrowego lub ich mieszanek. Wykorzystuje się je do wyrobu odzieży sportowej oraz codziennej.

Równie popularne są dzianiny ażurowe o charakterystycznych prześwitach, które tworzą wzór. Stosowane są do wytwarzania sukienek, lekkich bluzek oraz bielizny nocnej. Często używany jest także dżersej, który odznacza się tym, że po jednej stronie tego materiału widać biegnące wzdłuż niego kolumienki, a po drugiej zauważyć można poprzeczne rzędy oczek. Lewa strona tego rodzaju dzianiny jest nieużytkowa. Szyje się z niego przede wszystkim sukienki, bluzki oraz spodnie, ponieważ może występować w bogatej gamie kolorystycznej. Jeśli poszukujemy dziewiarni, przy której jednocześnie działa szwalnia Łódź jest jednym z miast, w którym można taką znaleźć.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


jeden × 2 =