Gdzie i dlaczego opłaca się wynająć jacht?

Żeglarstwo to sport z roku na rok przyciągający coraz więcej osób. Wynika to z faktu, że taka forma spędzania wolnego czasu na urlopie pozwala odkrywać zupełnie nowe tereny i nieustannie obcować z dziką przyrodą – nawet w najbardziej egzotycznych rejonach świata. Jeśli nie posiadamy własnej jednostki pływającej ani stosownych uprawień i dokumentów do jej prowadzenia, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie jachtu u brokera. Oto jeden z najchętniej polecanych przez klientów: https://leo-yachting.com/czarter-jachtow-tajlandia/

Przygoda życia na wyciągnięcie ręki

Jacht, katamaran albo łódź motorową najlepiej jest wynająć w profesjonalnej firmie brokerskiej, ponieważ tego typu podmioty zajmują się wszystkimi kwestiami związanymi z przeglądem technicznym i wyposażeniem jednostki. Dodatkowo w sytuacji, gdy nie jesteśmy uprawnieni do prowadzenia łodzi, możemy wybrać opcję ze skipperem na pokładzie. Za czarter zapłacimy zazwyczaj od 100 do nawet 1500 zł za dobę, oczywiście w zależności od renomy firmy i miejsca, w którym zamierzamy żeglować. To dosyć atrakcyjna oferta, zważywszy na to, że przeważnie wybieramy się w taką podróż nie sami, ale z rodziną albo znajomymi. W ten sposób koszty rozkładają się na co najmniej kilka osób.

Godny polecenia jest w szczególności czarter jachtów w Grecji, Hiszpanii (np. Baleary), Chorwacji (Dalmacja), Tajlandii, na Filipinach, Malediwach oraz Wyspach Kanaryjskich. Są to bowiem kraje znane powszechnie ze wspaniałej, słonecznej pogody, dzikiej przyrody, smacznego jedzenia, lazurowego morza, a także licznych atrakcji nadmorskich (zabytkowe i historyczne miasteczka, imprezy na plaży itp.). W niektórych z wymienionych miejsc można też zobaczyć efektowne rafy koralowe.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


11 − 4 =