Odszkodowanie za wypadek drogowy – walcz o swoje prawa

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od każdego uczestnika ruchu drogowego wymaga się właściwego przygotowania, umiejętności zachowania zimnej krwi i należytego dbania o bezpieczeństwo – zarówno swoje, jak i innych kierowców oraz pieszych. Los bywa jednak nieprzewidywalny i skutecznie udowadnia, że niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, bądź niekorzystne warunki atmosferyczne, by nawet najlepszy kierowca stał się ofiarą wypadku. O kolizję nietrudno i choć jest to niezwykle stresująca sytuacja, należy zachować w tych trudnych chwilach przytomność umysłu. Pamiętajmy też o tym, że możemy dochodzić swoich praw do odszkodowania, gdy do wypadku doszło nie z naszej winy. Konsekwencja i upór w dążeniu do celu mogą się naprawdę opłacić!

Zadośćuczynienie doznanym szkodom

Podstawą do ubiegania się o zadośćuczynienie od osoby odpowiedzialnej za wypadek drogowy jest kodeks cywilny. Można również powołać się na ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych. Istotna jest szybkość działania, która zdecydowanie będzie działać na naszą korzyść. O powstałej szkodzie musimy zawiadomić ubezpieczyciela, który zajmie się sporządzeniem dokumentacji i rozpocznie weryfikowanie sprawy. Efektem końcowym tego procesu będzie wydanie decyzji przyznającej bądź odmawiającej odszkodowania. Miejmy na uwadze to, że nawet decyzja odmowna nie oznacza tego, że musimy zrezygnować z walki o to, co się nam należy. Gdy nie zgadzamy się ze stanowiskiem ubezpieczyciela, powinniśmy przekazać sprawę do sądu. Co więcej – możemy zrobić to także wtedy, gdy zostało nam przyznane odszkodowanie, jednak jest ono w naszej ocenie nieadekwatne do poniesionych strat.

Konsekwentnie dążyć do celu

Ubieganie się o rekompensatę z tytułu wypadku drogowego jest z reguły długim i wyczerpującym procesem, który wymaga przedłożenia sporej ilości dokumentów, zachowania cierpliwości i stosownej wiedzy. Jeśli nie czujemy się na siłach by zajmować się tym osobiście, możemy to zadanie powierzyć specjalistom. Dysponują oni doświadczeniem i są skuteczni. Z atrakcyjną ofertą usług tego rodzaju można zapoznać się na stronie internetowej https://euroexpert.szczecin.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak usprawnić wysyłkę towaru w firmie?
Jak usprawnić wysyłkę towaru w firmie?
Zakupy przez internet stały się w ciągu ostatnich kilku lat bardzo popularne. W wielu branżach sprzedaż online doskonale się rozwinęła, […]
Jakie pojazdy są potrzebne na budowie?
Jakie pojazdy są potrzebne na budowie?
Nasz kraj rozwija się w ogromnym tempie i w niemal każdym mieście czy wsi można zobaczyć plac budowy. W takim […]
Płaszcz – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?
Płaszcz – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?
Nadeszła wiosna! Schowaj swój zimowy płaszcz i załóż nowy, świeży płaszcz wiosenny. Płaszcze wiosenne to modny wybór chłodnego, wygodnego i […]