Uzdrowiska na mapie Polski – które wybrać?

Krynica Zdrój to jedno z najstarszych uzdrowisk w Polsce, położone w Karpatach. Okolica ta znana jest ze swoich właściwości leczniczych już od średniowiecza. Krynicę zdrój odwiedzały również znane osoby, które szukały lekarstwa na swoje dolegliwości: Chopin, Mickiewicz, Paderewski itp.

Co ją wyróżnia?

Krynica Zdrój posiada unikalny mikroklimat – położona jest w paśmie górskim Beskidu Śląskiego i otoczona lasami ze źródłami mineralnymi. Takie połączenie zapewnia doskonałe warunki do wypoczynku i rekonwalescencji: świeże powietrze, czyste źródła wody, dostępne ośrodki terapeutyczne z wykwalifikowaną kadrą medyczną i wykwalifikowanymi terapeutami, którzy przeszli specjalne szkolenia. Popularność Krynicy zdrój zapewnia jej dogodne położenie – można do niej łatwo dojechać samochodem lub pociągiem z lotnisk w Warszawie, Krakowie i Katowicach.

Wypoczynek w Krynicy

Nie musisz się martwić o nocleg w mieście jakim jest Krynica Zdrój Noclegi z wyżywieniem to najczęstszy rodzaj biznesu pośród lokalnych ludzi. Krynica to doskonały wybór dla osób kochających aktywny wypoczynek. Oprócz Beskidu Śląskiego znajdują się tu liczne szlaki turystyczne i trasy rowerowe, które poprowadzą Cię przez malownicze okoliczne lasy. Jeśli wolisz bardziej aktywne formy rozrywki, to polecamy wizytę w ośrodku narciarskim w Starym Smokowcu – jednym z najnowocześniejszych i największych w Polsce ośrodków z doskonałymi warunkami do uprawiania narciarstwa, snowboardu i innych sportów zimowych.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć × 4 =