Co ma wpływ na wybór karmy dla psa?

Odpowiednie żywienie psa ma kluczowy wpływ na to, czy zwierzę prawidłowo się rozwija i nie choruje. Z tego względu należy podawać mu wyłącznie karmę bogatą we wszelkie niezbędne składniki odżywcze oraz witaminy. Niewskazane jest z pewnością domowe jedzenie (np. resztki ze stołu), ponieważ nie jest wystarczająco wartościowe pod względem makro- i mikroskładników. Dodajmy, że doskonałej jakości karmę suchą i mokrą kupimy m.in. w tym zoologicznym sklepie online: https://www.zooglobe.pl/.

Brak wypełniaczy to podstawa

Wybierając karmę dla swojego psa, w pierwszej kolejności zastanówmy się, czy powinna być mokra czy też sucha. Wiele zależy tutaj oczywiście od indywidualnych preferencji zwierzaka, ale w praktyce lepsza okazuje się najczęściej karma sucha. Wynika to z faktu, że jest wyjątkowo łatwa w przechowywaniu, bardzo smaczna i lekkostrawna, a na dodatek bez problemu się ja porcjuje. Jej jedyną wadą jest tak naprawdę niska zawartość wody. Jeśli z kolei zdecydujemy się na karmę mokrą, to najlepszym rozwiązaniem będzie jej samodzielne przygotowywanie z mięsa zakupionego w sklepie.

Drugim istotnym parametrem przy wyborze takiego produktu jak karma dla psów jest jej skład. Podstawowy wymóg to wystarczająco wysoka zawartość mięsa – co najmniej na poziomie 25-30%. Z kolei takich elementów jak zboża i ryż powinno być jak najmniej, czyli maksymalnie 15%. Rozsądną, a przede wszystkim bezpieczną opcją jest kupowanie wyrobów z półki Premium, ponieważ w większości są idealnie zbilansowane i posiadają jedynie w pełni przyswajalne dla psa składniki. Pozostałe czynniki wyboru to m.in. wiek zwierzęcia, a także jego wielkość oraz rasa.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


2 + 9 =