Prawdziwe kakao – jakie ma właściwości zdrowotne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawdziwe kakao to naturalny produkt o bogatym smaku i aromacie. Zawiera ponad 300 substancji, w tym flawonoidy i inne antyoksydanty, które są korzystne dla zdrowia. 

Tabliczka czekolady, filiżanka kakao i inne produkty spożywcze zawierające kakao pochodzą z nasion drzewa kakaowego. Nasiona zawierają kilka substancji, które naukowcy uznali za korzystne dla zdrowia. Oto niektóre z nich:

Antyoksydanty

Antyoksydanty chronią nasz organizm przed wolnymi rodnikami, które mogą uszkadzać komórki i prowadzić do przewlekłych chorób. Ciemna czekolada zawiera przeciwutleniacze zwane flawonoidami, które jak wykazały badania mogą pomóc w walce z chorobami serca, rakiem i cukrzycą.

Kakao jest również bogate w polifenole, inny rodzaj przeciwutleniaczy, które mogą obniżyć ciśnienie krwi, zmniejszyć zły cholesterol (LDL) i poprawić wrażliwość na insulinę.

Magnez 

Magnez pomaga regulować ponad 300 funkcji organizmu, w tym funkcję mięśni i nerwów, przepływ krwi i produkcję hormonów. Badania wykazały, że niedobór magnezu może przyczynić się do wystąpienia objawów depresji, takich jak zmęczenie i drażliwość.

Potas 

Potas jest elektrolitem, który pomaga regulować ciśnienie krwi poprzez równoważenie poziomu sodu w organizmie. Dieta bogata w potas może również pomóc w zapobieganiu powstawania kamieni nerkowych, ponieważ zapobiega zbyt szybkiemu wchłanianiu wapnia do krwiobiegu po spożyciu posiłku o dużej zawartości wapnia (np. nabiału).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie prawa ma podejrzany po zatrzymaniu przez policję?
Jakie prawa ma podejrzany po zatrzymaniu przez policję?
Zgodnie z przepisami kodeksu postępowania karnego po zatrzymaniu przez policję osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa przysługuje szereg ustawowych praw, których […]
Czy warto posiadać w swojej szafie torebkę filcową?
Czy warto posiadać w swojej szafie torebkę filcową?
Filcowe dodatki kojarzą nam się przede wszystkim z rękodziełem. Jeszcze do niedawna wykonywane były jako produkty hand made, dzisiaj powstają […]
Jak budować świadomość marki? Są na to proste sposoby!
Jak budować świadomość marki? Są na to proste sposoby!
Świadomość marki to bardzo ważny element działań marketingowych każdej firmy. Co to takiego? Przez niniejsze pojęcie należy rozumieć wszystkie podejmowane […]