Prawdziwe kakao – jakie ma właściwości zdrowotne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawdziwe kakao to naturalny produkt o bogatym smaku i aromacie. Zawiera ponad 300 substancji, w tym flawonoidy i inne antyoksydanty, które są korzystne dla zdrowia. 

Tabliczka czekolady, filiżanka kakao i inne produkty spożywcze zawierające kakao pochodzą z nasion drzewa kakaowego. Nasiona zawierają kilka substancji, które naukowcy uznali za korzystne dla zdrowia. Oto niektóre z nich:

Antyoksydanty

Antyoksydanty chronią nasz organizm przed wolnymi rodnikami, które mogą uszkadzać komórki i prowadzić do przewlekłych chorób. Ciemna czekolada zawiera przeciwutleniacze zwane flawonoidami, które jak wykazały badania mogą pomóc w walce z chorobami serca, rakiem i cukrzycą.

Kakao jest również bogate w polifenole, inny rodzaj przeciwutleniaczy, które mogą obniżyć ciśnienie krwi, zmniejszyć zły cholesterol (LDL) i poprawić wrażliwość na insulinę.

Magnez 

Magnez pomaga regulować ponad 300 funkcji organizmu, w tym funkcję mięśni i nerwów, przepływ krwi i produkcję hormonów. Badania wykazały, że niedobór magnezu może przyczynić się do wystąpienia objawów depresji, takich jak zmęczenie i drażliwość.

Potas 

Potas jest elektrolitem, który pomaga regulować ciśnienie krwi poprzez równoważenie poziomu sodu w organizmie. Dieta bogata w potas może również pomóc w zapobieganiu powstawania kamieni nerkowych, ponieważ zapobiega zbyt szybkiemu wchłanianiu wapnia do krwiobiegu po spożyciu posiłku o dużej zawartości wapnia (np. nabiału).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto zainwestować w klimatyzację w swoim biurze?
Dlaczego warto zainwestować w klimatyzację w swoim biurze?
Klimatyzacja jest niezbędnym elementem każdego biura. Pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób związanych z upałem i zmęczeniem, a jednocześnie zwiększa wydajność […]
Jak dbać o noże kuchenne?
Jak dbać o noże kuchenne?
Noże są niezastąpionymi narzędziami w każdej kuchni. Służą one przede wszystkim do krojenia, siekania oraz wielu innych czynności. Aby służyły […]
Dlaczego każda firma powinna być zaopatrzona w niszczarkę do dokumentów?
Dlaczego każda firma powinna być zaopatrzona w niszczarkę do dokumentów?
Profesjonalna firma to taka, która zatrudnia kompetentnych pracowników i posiada odpowiednio urządzone zaplecze lokalowe oraz umeblowanie i sprzęty. Obok takich […]