Profilaktyka i estetyka – diagnoza ewentualnych chorób oczu poprzez USG gałki ocznej oraz wybielanie zębów

Wraz z upływem lat stan zdrowia zębów oraz oczu ulega pogorszeniu. Aby temu zapobiec, bardzo ważne jest systematyczne przeprowadzanie badań profilaktycznych. Takie badania przeprowadzić można m.in. w gabinetach medycyny estetycznej chociażby dlatego, że gabinety te dysponują nowoczesnym sprzętem.

Sposób na zdrowe oczy

Jednym z ważnych badań profilaktycznych dotyczących stanu zdrowia oczu jest USG gałki ocznej. Zaletą tego badania jest jego wysoka skuteczność. USG gałki ocznej pozwala na wykrycie chorób oczu dużo skuteczniej w porównaniu z innymi badaniami. Co ważne, jest to badanie całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. Poza tym badaniu USG gałki ocznej poddać może się każdy. Nie ma tu przeciwwskazań co do wieku pacjenta oraz jego stanu zdrowia. Badanie to w szczególności zaleca się jednak osobom cierpiącym na cukrzycę, osobom po mechanicznym urazie oka bądź w przypadku pojawiania się nagłych błysków w oku. Więcej na temat wskazań do USG oka przeczytać można na stronie http://www.slowikmed.pl/opieka-okulistyczna/usg-galki-ocznej/.

Piękne i białe zęby

Bardzo ważne jest także dbanie o stan zdrowia zębów i ich wygląd. Tym samym coraz większą popularnością cieszy się zabieg wybielania zębów, a zwłaszcza wybielanie zębów nakładkowe. Zabieg jest bezbolesny i polega na zabezpieczeniu dziąseł specjalnym środkiem, po czym na nałożeniu preparatu wybielającego na zęby. Wybielanie zębów może zakończyć się już na jednej wizycie. Wszystko jednak zależy od stanu przebarwienia zębów. Wybielanie nakładkowe pozwala na szybkie uzyskanie pięknego i białego uśmiechu.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


3 × pięć =