Co pomoże w domowym wybielaniu zębów?

Biały, zadbany uśmiech dodaje pewności siebie i poprawia wizerunek swojego właściciela. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na wybielanie w gabinecie dentystycznym. Istnieje jednak kilka zasad i metod, które pozwalają uzyskać bielszy odcień zębów również w warunkach domowych. Co zrobić, aby samodzielnie i skutecznie wybielić zęby?

Co jeść i pić, aby rozjaśnić kolor zębów i utrzymać efekt?

Żółty lub szary odcień szkliwa jest zmorą osób, które uwielbiają herbatę, kawę, napoje gazowane i wino, a także jedzą produkty sztucznie barwione oraz owoce, warzywa i sosy w ciemnym kolorze. Z części z nich warto zrezygnować lub ograniczyć spożycie, natomiast w pozostałych przypadkach dobrze jest czyścić zęby lub przynajmniej płukać usta wodą po spożyciu danego produktu. Pijąc kawę, herbatę lub sok z buraka możemy też używać słomki. Dodatkowo warto jeść produkty, które wspierają wybielanie zębów: seler naciowy, truskawki, winogrona, pomarańcze, nasiona sezamu i marchew.

Nieodzownym wsparciem w samodzielnym wybielaniu są odpowiednie produkty do higieny jamy ustnej. Absolutną podstawą jest stosowanie profesjonalnej pasty wybielającej opartej na naturalnych składnikach, z węglem aktywnym na czele. Można ją kupić na https://www.elixio.pl/products/naturalna-wybielajaca-pasta-do-zebow. Stosujmy pasty delikatnie, ale skutecznie usuwające przebarwienia, najlepiej pozbawione substancji o szkodliwym działaniu oraz SLS i fluoru. Uzyskamy w ten sposób wyraźnie bielszy uśmiech, a zarazem unikniemy podrażnień i nadwrażliwości szkliwa. Pomocniczo możemy szczotkować zęby przy użyciu kurkumy oraz płukać usta olejem z pierwszego tłoczenia. Raczej unikajmy czyszczenia wyłącznie przy pomocy sody oczyszczonej, ponieważ metoda ta może uszkadzać szkliwo.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery × jeden =