Soczewki roczne – jakie mają zastosowanie?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów soczewek. Występują one w różnych kolorach, mocach i rozmiarach, dzięki czemu można je dopasować do swoich potrzeb. Najczęściej spotykanym rodzajem soczewek jest soczewka roczna. Jest ona znana również jako jednorazowe soczewki kontaktowe lub soczewki zużywalne. Soczewki te wykonane są z miękkiego materiału, który może być noszony nawet przez rok zanim będzie wymagał wymiany.

Soczewki roczne

Soczewki roczne są wygodne w noszeniu, ponieważ można je wyjąć na noc i wyczyścić. Znajdziesz je na stronie https://sklep.contempo.pl/soczewki-roczne-c-1_10.html. Jednak mogą one nie zapewnić najlepszej korekcji wzroku dla Twoich potrzeb. Jeśli masz astygmatyzm lub wysoką receptę, możesz potrzebować bardziej spersonalizowanego typu soczewek zwanych wieloogniskowymi.

Soczewki roczne nosi się jednorazowo przez rok, dlatego należy pamiętać o wyjmowaniu soczewek przed myciem rąk czy spożywaniem posiłków. Należy je również zdejmować przed pójściem spać każdej nocy i wymieniać przed wstaniem rano, aby można było je dokładnie wyczyścić roztworem i odpowiednio przechowywać, aż będą gotowe do ponownego noszenia.

O czym musisz pamiętać?

Użytkownicy soczewek kontaktowych muszą co roku odwiedzać swojego optometrystę w celu wykonania badania wzroku i wykupienia nowej recepty. Dzieje się tak, ponieważ rogówka zmienia się z czasem, co może mieć wpływ na sposób widzenia. Jeśli nosisz roczne soczewki kontaktowe regularnie, bez corocznego badania wzroku, to z czasem Twoje widzenie może stać się zniekształcone lub zamazane.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


4 × pięć =