Domowy koncentrator tlenu — dlaczego warto zwrócić uwagę na to urządzenie?

Osoby zmagające się z różnego rodzaju zaburzeniami oddychania zdecydowanie powinny pomyśleć o zaopatrzeniu się w domowy koncentrator tlenu. Takie urządzenie jest bezpieczniejszą alternatywą dla tradycyjnych butli tlenowych, które niosą ze sobą ryzyko wybuchu. Sprawdź, co warto wiedzieć o koncentratorach tlenu do użytku domowego.

Działanie i przeznaczenie

Głównym zadaniem koncentratorów tlenu ze strony https://www.oddychasz.pl/Koncentratory-tlenu-c17 jest stałe dostarczanie tlenu do organizmu. Urządzenie pobiera powietrze z otoczenia, a następnie nawilża je i absorbuje część azotu. W rezultacie pacjent otrzymuje zwiększoną ilość tlenu. Koncentratory tlenu są polecane m.in. w przypadku chorób układu oddechowego i sercowo-naczyniowego.

Rodzaje koncentratorów

Podczas poszukiwań można natknąć się na różne rodzaje sprzętu. Najczęściej można spotkać się ze stacjonarnymi koncentratorami, które wyróżniają się pod względem wydajności. Takie urządzenia są stosowane też w szpitalach. Ponadto warto zwrócić uwagę na przenośne koncentratory tlenu. Jest to świetna opcja przede wszystkim dla osób, które z tego typu sprzętu korzystają jedynie od czasu do czasu.

Pozyskanie koncentratora

Choć koncentratory tlenu to dla wielu chorych niezbędny sprzęt, to niestety nie można liczyć na refundację w ramach NFZ-u. Sklep online Oddychasz.pl umożliwia jednak dzierżawę urządzeń, co jest korzystnym rozwiązaniem np. w przypadku używania sprzętu przez krótki okres. Przy wieloletnim korzystaniu z koncentratora warto natomiast pomyśleć o zakupie urządzenia.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


jedenaście − 7 =