Projektowanie salonu – o czym warto pamiętać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Powszechnie przyjmuje się, że salon służy do przyjmowania gości i spotkań towarzyskich z rodziną. Jednak jest to jest także miejsce, gdzie spędzasz czas, relaksując się po pracy, oglądając telewizję lub czytając książki.

Salon powinien być więc Twoim komfortowym miejscem, jednocześnie pozostając stylowy i dobrze wyposażony. Jak więc zaprojektować go, by połączyć ze sobą wszystkie te wymagania? Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc.

Wybierz schemat kolorów, który odzwierciedla Twoją osobowość

Zastanów się, czy wolisz jasne kolory, czy też jesteś bardziej przekonany do neutralnych odcieni jak brązy i szarości. A może chcesz znaleźć jakieś bardziej wyraziste kolory jak czerwony czy niebieski? Niezależnie od tego, jakie są Twoje preferencje, powinieneś wybrać jeden przewodni motyw kolorystyczny i się go trzymać.

Wybierz meble, które do siebie pasują

Przed zakupem nowych mebli zastanów się, jak duży jest twój pokój i co jesteś w stanie w nim pomieścić. Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca na wszystko, spróbuj zrezygnować z niektórych elementów. W przeciwnym wypadku w salonie będzie panować ścisk i osiągniesz efekt przeciwny do zamierzonego.

Skorzystaj z pomocy projektantki/projetkanta

Ktoś, kto na co dzień wykonuje projekty wnętrz poznań, z pewnością będzie w stanie pomóc Ci stworzyć Twój salon marzeń! Warto więc skorzystać z takiej pomocy i cieszyć się idealnym wnętrzem przez długie lata.

 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać profesjonalny monitor dla gracza?
Jak wybrać profesjonalny monitor dla gracza?
Od kilkunastu lat liczba osób zajmujących się amatorsko lub zawodowo graniem w gry komputerowe systematycznie rośnie. W tym przypadku jednym […]
Jaką trawę zasiać w ogrodzie?
Jaką trawę zasiać w ogrodzie?
Ogród jest miejscem, w którym spędza się bardzo dużo czasu. Przesiadywanie w altanie lub huśtanie się w wygodnej huśtawce ogrodowej, […]
Jakimi sposobami można pokonać depresję?
Jakimi sposobami można pokonać depresję?
Depresja to choroba, na którą zapada coraz więcej osób. Ma to związek z wieloma czynnikami, między innymi dużym rozwojem cywilizacji […]