Projektowanie salonu – o czym warto pamiętać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Powszechnie przyjmuje się, że salon służy do przyjmowania gości i spotkań towarzyskich z rodziną. Jednak jest to jest także miejsce, gdzie spędzasz czas, relaksując się po pracy, oglądając telewizję lub czytając książki.

Salon powinien być więc Twoim komfortowym miejscem, jednocześnie pozostając stylowy i dobrze wyposażony. Jak więc zaprojektować go, by połączyć ze sobą wszystkie te wymagania? Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc.

Wybierz schemat kolorów, który odzwierciedla Twoją osobowość

Zastanów się, czy wolisz jasne kolory, czy też jesteś bardziej przekonany do neutralnych odcieni jak brązy i szarości. A może chcesz znaleźć jakieś bardziej wyraziste kolory jak czerwony czy niebieski? Niezależnie od tego, jakie są Twoje preferencje, powinieneś wybrać jeden przewodni motyw kolorystyczny i się go trzymać.

Wybierz meble, które do siebie pasują

Przed zakupem nowych mebli zastanów się, jak duży jest twój pokój i co jesteś w stanie w nim pomieścić. Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca na wszystko, spróbuj zrezygnować z niektórych elementów. W przeciwnym wypadku w salonie będzie panować ścisk i osiągniesz efekt przeciwny do zamierzonego.

Skorzystaj z pomocy projektantki/projetkanta

Ktoś, kto na co dzień wykonuje projekty wnętrz poznań, z pewnością będzie w stanie pomóc Ci stworzyć Twój salon marzeń! Warto więc skorzystać z takiej pomocy i cieszyć się idealnym wnętrzem przez długie lata.

 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto pić wino?
Dlaczego warto pić wino?
Od dawna panuje przekonanie, że kieliszek wina raz na jakiś czas ma zbawienne działanie na ludzki organizm. Jest w tym […]
Rozpocznij każdy dzień od innego smaku – zalety kupowania herbat w zestawach
Rozpocznij każdy dzień od innego smaku – zalety kupowania herbat w zestawach
Herbata to napój, który Polacy pokochali już wiele lat temu. Dawniej spożywano ją do posiłków – służyła jako zamiennik wody, […]
Jakie udogodnienia w ramach przesyłki oferują firmy kurierskie klientom biznesowym?
Jakie udogodnienia w ramach przesyłki oferują firmy kurierskie klientom biznesowym?
W firmach zajmujących się na co dzień dystrybucją różnego rodzaju towarów bardzo istotne są niezawodne rozwiązania logistyczne. Błyskawiczna i bezpieczna […]