W jaki sposób można wykorzystać wodę deszczową?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Woda deszczowa jest zasobem odnawialnym, który można wykorzystać do wielu celów. Zbieranie wody deszczowej to proces zbierania i przechowywania wody deszczowej do przyszłego użytku.

Zbieranie wody deszczowej może być realizowane przez zewnętrzne jak i podziemne zbiorniki na deszczówkę, które mogą mieć prostą lub złożoną konstrukcję. Zebrana woda może być wykorzystana do nawadniania krajobrazu i innych zastosowań nieprzeznaczonych do picia.

Jak można wykorzystać wodę deszczową?

Woda deszczowa jest zbierana z dachów i przechowywana w zbiornikach do późniejszego wykorzystania. Może być również zbierana z innych obszarów nieruchomości, takich jak podjazd lub parking, i również przechowywana w zbiornikach. Jeśli mieszkasz na obszarze, na którym pada dużo deszczu, możesz po prostu skierować rynny do tych zbiorników, aby nie martwić się o ich przepełnienie, gdy pada dużo deszczu.

Najczęstsze rodzaje zastosowań wody deszczowej to nawadnianie, spłukiwanie toalet i pranie odzieży. Inne zastosowania obejmują:

Nawadnianie

Niektóre obszary pozwalają właścicielom domów na używanie wody deszczowej do trawników i ogrodów, ale sprawdź w lokalnym rządzie zanim to zrobisz, ponieważ nie wszystkie stany pozwalają na tę praktykę.

Pranie ubrań

Będziesz potrzebował dużego zbiornika, jeśli planujesz prać ubrania w wodzie deszczowej. Wynika to z faktu, że do tego celu potrzebna będzie duża ilość wody. 

Spłukiwanie toalet

Jeśli chcesz używać wody deszczowej do spłukiwania toalet, będziesz potrzebował specjalnego systemu. System ten obejmuje spłuczkę i urządzenie do obróbki światła ultrafioletowego, które pomaga zabić bakterie, zanim woda dotrze do muszli klozetowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Auta tych marek warto wziąć w leasing
Auta tych marek warto wziąć w leasing
Z roku na rok wzrasta liczba przedsiębiorców, którzy decydują się na wzięcie samochodu w leasing. Jest to bowiem opcja znacznie […]
Czy korzystanie z rabatów jest opłacalne?
Czy korzystanie z rabatów jest opłacalne?
Każdy z nas bez wątpienia lubi nowoczesne produkty i oryginalne gadżety. Inna jest tylko tematyka, w zależności od indywidualnych preferencji, […]
Kurs języka Python – czy myślałeś o zostaniu programistą?
Kurs języka Python – czy myślałeś o zostaniu programistą?
Python jest jednym z najczęściej używanych języków programowania na świecie i nie bez powodu. Jest łatwy do nauczenia, potężny, a […]