Wnętrze w brytyjskim stylu

Styl angielski kojarzy nam się głównie z kwiatowym wzorem na kanapach oraz przytulnym wnętrzem. Pomieszczenia urządzone właśnie w tym klimacie cechuje staroświecka elegancja oraz ciepło domowego ogniska. Spotkać tutaj można nie tylko pastelowe kolory oraz wzorzyste tapety, ale także solidne drewniane meble i przeróżne dekoracje: haftowane obrusy, koronkowe serwety czy narzuty z motywem kwiatowym. Aż chciałoby się wypić herbatkę! Styl ten prezentują m.in. te meble: https://mebleropez.pl/.

Czego nie może zabraknąć?

Zaczniemy od dodatków. Anglia słynie z tradycji picia herbatki o piątej popołudniu. Do tego celu służą oczywiście filiżanki z prawdziwej porcelany. I właśnie zastawa wykonana z białej, delikatnej porcelany pięknie uzupełni wnętrze w stylu angielskim. Kolekcję porcelany angielskiej można przechowywać w eleganckiej szafce pobielanej.

Wracając jednak do sedna sprawy, pora na meble. Powinny być wykonane z miękkiej tkaniny obiciowej, często spotykane są również wysokie pikowania oraz zdobne nóżki. Takim przykładem są meble chesterfield. Jeśli mowa o fotelu, to warto jednocześnie zainwestować w klasyczny podnóżek, który powinien być komplementarny z materiałem przeznaczonym na obicie siedziska.

W brytyjskim wnętrzu nie może zabraknąć zasłon, które oczywiście przedstawiają kwiatowy wzór. Nie jest on jednak jedynym pojawiającym się we wnętrzach tego stylu. Równie popularna jest krata Burberry, składająca się z kolorów: beżowego, białego, czarnego oraz czerwonego. Dopełnieniem całości będzie oświetlenie. Lampy powinny być zakończone falistą linią, nie można również zapomnieć o kinkietach.

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć × 3 =