Węzły ciepłownicze – czemu służą i sposób montażu

Kiedy projektowany jest nowy dom jednorodzinny jednym z problemów, jakie należy rozwiązać, jest sposób ogrzewania. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest własna kotłownia z piecem opalanym paliwem stałym lub gazem. Coraz częściej stosuje się również tak zwane pompy ciepła. Jednak kiedy istnieje możliwość przyłączenia domu do istniejącej sieci centralnego ogrzewania, warto z takiej okazji skorzystać.

Co to jest kompaktowy węzeł cieplny?

Aby przyłączyć domową instalację grzewczą w domu, z siecią centralnego ogrzewania należy zastosować do połączenia tak zwany węzeł cieplny. Jest to system urządzeń, który pozwala na takie połączenie oraz zmienia parametry dostarczanego nośnika ciepła.

Na rynku są dostępne gotowe rozwiązania tego typu, jednak przeznaczone są one głównie do obsługi dużych obiektów. Na potrzeby domu jednorodzinnego trzeba stosować urządzenia projektowane indywidualnie. W takim przypadku węzeł ciepłowniczy należy zamówić u wyspecjalizowanego wykonawcy, który nie tylko dokona montażu, ale także zaprojektuje cały system zgodnie z potrzebami. Ogromną zaletą takiego rozwiązania, w porównaniu z gotowymi węzłami, jest to, że wszystkie urządzenia zabierają tylko tyle miejsca, ile jest niezbędne.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


jeden × trzy =