Wszystko, co trzeba wiedzieć o działaniu paneli fotowoltaicznych

Fotowoltaika staje się coraz bardziej popularną gałęzią rynku i interesuje się nią coraz więcej firm, ale także osób prywatnych, szukających oszczędności i rozwiązań, które nie szkodzą środowisku. Dlatego też bardzo wiele osób poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak działają panele słoneczne, zanim na dobre zdecyduje się na ich zakup. Wychodząc naprzeciw potrzebom, przygotowaliśmy krótki opis ich działania oraz niezbędnych sprzętów do wykorzystania zebranej energii.

Specyfika nowej technologii

Zasada działania paneli fotowoltaicznych polega na tym, że przetwarza energię słoneczną w energię elektryczną. Robi to za pomocą ogniw fotowoltaicznych, które przekształcają wiązki światła (czyli fotony) w prąd. Foton jest pochłaniany przez płytkę krzemową, a później zostaje pozbawiony elektronu. Ten ostatni jest wprawiany w ogniwie fotowoltaicznym w ruch, co generuje pożądaną przez nas energię elektryczną. Jeśli interesują nas panele fotowoltaiczne Poznań jest jednym z tych miast, w których możemy znaleźć najwięcej fachowców.

Jednak to jeszcze nie koniec drogi, jaką musimy przejść, by uzyskać prąd, bo żeby korzystać z zebranej przez nas energii, będziemy potrzebowali inwertera. Co to jest inwerter? Otóż jest to urządzenie, które przerabia prąd stały, tworzony przez panele słoneczne, w prąd zmienny, czyli taki, który możemy znaleźć w gniazdku naszego domu. Jest ono o tyle istotne, że prądem stałym nie zasilimy naszych urządzeń, ponieważ ma on nieco inne cechy i po prostu nie będzie w stanie przekazać nam swojej energii.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


18 − 16 =