Polskie drukarki 3D – zestawienie najpopularniejszych firm

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Druk trójwymiarowy przechodzi prawdziwy rozkwit. Na całym świecie powstają firmy specjalizujące się w produkcji różnego rodzaju drukarek 3D i filamentów.

Zastosowanie druku trójwymiarowego jest niezwykle szerokie i z każdym rokiem coraz bardziej się poszerza, dlatego nie sposób wymienić każdej dziedziny. Warto jednak wspomnieć, że technologia 3D jest wykorzystywana m.in. w medycynie, budownictwie, motoryzacji, przemyśle i w wielu innych branżach. Polskie drukarki 3D w niczym nie ustępują zagranicznym urządzeniom. Ponadto wybrane firmy eksportują swoje sprzęty nawet do kilkudziesięciu krajów i każdego roku zwiększają swój zasięg działania.

Topowe firmy produkujące drukarki trójwymiarowe

Przedsiębiorstwa specjalizujące się w druku 3D systematycznie wypuszczają na rynek nowe urządzenia, które są jeszcze doskonalsze, wydajniejsze i precyzyjniejsze. Aby przekonać się, jak duży wybór oferuje krajowy rynek, warto zapoznać się z kategorią w sklepie Botland – zawiera ona zarówno polskie drukarki 3D, jak i modele zagranicznych producentów.

Pisząc o krajowym rynku, nie sposób nie wspomnieć o firmie Zortrax. W jej asortymencie znajdują się nie tylko drukarki 3D, ale również filamenty, oprogramowanie oraz szereg akcesoriów poprawiających wydajność druku trójwymiarowego. Oferta producenta jest skierowana zarówno na rynek profesjonalny, jak i do klientów indywidualnych. Wysoka jakość wykonania urządzeń w połączeniu z niezawodnością i uniwersalnym zastosowaniem sprawia, że Zortrax sprzedaje swoje produkty w ponad 90 krajach.

Następną firmą projektującą zaawansowane drukarki 3D oraz tworzącą oprogramowanie jest wrocławska marka Zmorph. W jej ofercie można znaleźć niezwykle wydajne urządzenia przeznaczone do druku przemysłowego. Ponadto w asortymencie firmy Zmorph dostępne są też modele powstałe z myślą o prototypowaniu i nauce.

Polskie drukarki 3D są dobrze rozpoznawalne na rynku międzynarodowym. Cieszą się renomą i są uznawane za niezawodne i niezwykle wydajne.

Zestawienie polskich firm specjalizujących się w druku 3D – ciąg dalszy

Kolejną popularną firmą, która zdążyła już zyskać uznanie wielu krajowych użytkowników, jest 3Novatica. Przedsiębiorstwo to oferuje wysokiej jakości urządzenia w przystępnych cenach.

Natomiast polskie drukarki 3D produkowane przez 3D Printers systematycznie zyskują na popularności. Obecnie firma skupia się na rozwoju nowych projektów i poszerzaniu zasięgu działania.

Przedsiębiorstwo Jelwek specjalizuje się w drukarkach 3D umożliwiających m.in. prototypowanie. Firma oferuje usługi druku w trójwymiarze skierowane do branży lotniczej, a także szeroki wybór obudów do urządzeń elektronicznych. Oczywiście Jelwek wykonuje również indywidualne zamówienia dostosowane do potrzeb i wymagań klientów.

W 2012 roku powstała marka Monkeyfab, która jest obecnie doskonale znana wszystkim entuzjastom druku w trójwymiarze. W asortymencie producenta można znaleźć m.in. bezszelestną drukarkę przystosowaną do ciężkiej pracy. Ponadto oferuje on usługę skanowania 3D i oczywiście druku 3D.

Polskie drukarki 3D produkowane przez powyższe firmy to zaawansowane i wydajne urządzenia stwarzające szerokie możliwości. Podstawowe modele są chętnie kupowane przez początkujących entuzjastów druku trójwymiarowego. Proste i intuicyjne użytkowanie sprawia, że nawet osoby bez doświadczenia osiągają świetne efekty w krótkim czasie.

Polskie drukarki 3D – dodatkowe informacje

Zakup urządzeń od polskiej marki nie wiąże się z ryzykiem długiego oczekiwania na dostawę, jak to często bywa w przypadku zamówień sprzętu z rynku wschodniego. Ponadto, w razie jakichkolwiek problemów, użytkownicy mogą liczyć na szybką pomoc serwisu, który również znajduje się na terenie Polski. Co więcej, krajowi doradcy z chęcią pomogą w przypadku awarii lub w wyborze konkretnej drukarki i filamentu. Oczywiście powyższa lista nie obejmuje wszystkich rodzimych firm. Na szczególną uwagę zasługują też tacy producenci jak 3DGence, Endivio, Gaja 3D i inne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Korepetycje z matematyki online – jakie mają plusy?
Korepetycje z matematyki online – jakie mają plusy?
Matematyka to jeden z najważniejszych przedmiotów w szkole. Znajduje się w programie nauczania wszystkich placówek oświatowych, niezależnie od typu i […]
Najczęściej wybierane przysmaki dla zwierząt
Najczęściej wybierane przysmaki dla zwierząt
Każdy pupil zasługuje na chwilę przyjemności, a my możemy mu ją zafundować, nie wydając fortuny. W sklepach zoologicznych znajdziemy mnóstwo […]
Pięć pomysłów na spójny styl dekoracji świątecznej w domu
Pięć pomysłów na spójny styl dekoracji świątecznej w domu
Za oknami nieśmiało pojawiają się pierwsze płatki śniegu. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i wszędzie powoli można już poczuć ich […]